באיזה מדינות כדאי לנאצים להזדקן?

גרמניה, ישראל וארה"ב אמנם עשו הרבה לאורך השנים כדי להביא את הפושעים הנאצים הבכירים לדין, אך 13 מדינות בעולם, ביניהן גם אוקראינה וקנדה, לא פועלות מספיק בנושא. דוח מיוחד של מרכז ויזנטל שמסכם את הפעילות מאפריל 2009 ועד מרץ 2010 מעלה נתונים מדאיגים במיוחד, לצד ציון לטובה של כמות החקירות נגד נאצים בעולם

13 מדינות, בהן הונגריה, אוקראינה וקנדה, לא עשו מספיק כדי להביא בכירים נאצים במנוסה למשפט צדק, כך עולה מדוח חדש של מרכז ויזנטל שפורסם היום. מדובר בדוח המסכם את פעילות המרכז בעולם בתקופה שבין אפריל 2009 ועד למרץ 2010.

לדברי ד"ר אפרים זורוף, מי שעומד כיום בראש המרכז, הונגריה נכשלה בלכידת ד"ר סאנדור קפירו, בכיר בצבא ההונגרי שהורשע בשנת 1944 ברצח המוני של אזרחים. קנדה, כך לפי הדוח, נחלה כישלון על שלא הסגירה והעמידה למשפט פושעים נאצים, גם אחרי ששללה מהם את האזרחות הקנדית.

אוקראינה, כך נכתב בדוח, לא ביצעה מעולם ולו חקירה אחת נגד פושעים נאצים בשטחה. לעומת זאת, הדוח מציין לטובה את גרמניה, ישראל וארצות הברית, כמדינות שפועלות היטב ברדיפות פושעי המשטר הנאצי. עוד נטען כי בכל העולם נערכות יותר ויותר חקירות נגד אזרחים עם עבר נאצי, זאת למרות שעברו 65 שנים מאז מלחמת העולם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק