אוסטרליה: שיא השיטפונות עוד לפנינו

תחושות בלבול ואובדן נרשמות היום בקרב תושבי אוסטרליה, עם המשך שיטפונות הענק במזרח היבשת. גם לראש עיריית בריסביין, העיר ה-3 בגודלה, לא היה איך להרגיע: "אני מפוחד. הכוח המדהים של הנהר פשוט מפחיד", אמר. 12 נהרגו עד כה

השיטפונות במזרח אוסטרליה השביתו היום את העיר השלישית בגודלה במדינה: בבריסביין אין חשמל והדרכים הפכו לנהרות. עד עכשיו, נספרו 16 הרוגים ועוד עשרות נעדרים. אלפים נאלצו לברוח מבתיה, ותושבי העיר מעידים באוזני התקשורת האוסטרלית על פאניקה וחוסר אונים.

"החנויות סגורות ואי אפשר להשיג אוכל, מי שנשאר כאן מסכן את חייו", אמר ג'ו, תושב העיר. קריסטין מגלף, אחת משני מיליון התושבים, מעדיפה להישאר בביתה ולא להתפנות. היא ומשפחתה מצטופפים בקומה השנייה של הבית ועל הגג. לאחת מרשתות הטלוויזיה סיפרה: "המים עולים כל הזמן ובולעים את העיר, זה שובר את הלב".

ראש עיריית בריסביין: "אני מפוחד"

ראש ממשלת אוסטרליה ג'וליה גילארד הגיעה למדינת קווינסלנד המוצפת, ואמרה לתושבים שמספר הקורבנות מהשיטפונות עוד עשוי לעלות ושאלו "ימים קשים מאוד", שיזיקו גם לכלכלה האוסטרלית. ראש עיריית בריסביין קמפבל ניומן אמר בראיון, "אני מפוחד. הכוח המדהים של הנהר פשוט מפחיד. ראיתי בתים ומכוניות פשוט נסחפים עם הזרם".

בעלי חיים רבים שנותרו מאחור ולא פונו מהאיזורים הכפריים של חבל הארץ האוסטרלי טבעו בשטפונות וצוותי הטלוויזיה האוסטרלים אף תיעדו כמה מבעלי החיים נאבקים על חייהם.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק