החמקן הסיני החדש ביצע טיסת ניסוי בהצלחה

האם המטוס הסיני שמפחיד את העולם המערבי בדרך להיות מבצעי? סין ערכה לאחרונה טיסת ניסוי משמעותית במטוס החמקן החדש שפיתחה, ה-J-20. החמקן הסיני טס באוויר במשך כרבע שעה ואז נחת בשלום בשדה התעופה מרוחק במדינה. ארה"ב, שמחזיקה כרגע במטוס החמקן היחיד בעולם, עוקבת בדאגה

החמקן הסיני בתום טיסת הניסוי (חדשות 2)

החמקן הסיני מתקרב: לפי דיווחים זרים, הסינים ערכו בימים האחרונים טיסת ניסוי במטוס החמקן החדש עליו הם שוקדים. המטוס השלים ככל הנראה בהצלחה את הניסוי המבצעי השלישי.

המטוס, המכונה גם J-20, טס במשך 15 דקות באוויר ונחת בשלום בנמל התעופה של העיר צ'נגדו. בתמונות של האירוע ניתן לזהות מספר אנשים בלבוש אזרחי מתגודדים סביבו בתום הטיסה ובוחנים אותו. התמונות אף הוצגו באתרים רשמיים של הממשלה הסינית.

טיסת הניסוי בוצעה דווקא ביום השני לביקורו של שר ההגנה האמריקני רוברט גייטס במדינה. פרשנים מעריכים כי ביצוע הניסוי דווקא במועד זה נועד לאותת למערב כי סין מתכוונת לגלות שקיפות בנוגע למערך הצבאי שלה.

יחלפו עוד שנים רבות עד שהחמקן הסיני יוכל להיכנס לארסנל המלחמתי של סין, אולם האמריקנים רואים בו יריב ראוי למטוס ה-F-22, החמקן היחיד שקיים היום בעולם.

הסינים מפרסמים מידע סותר

התעשייה האווירית הסינית - גם זו הצבאית וגם זו האזרחית, התקדמו במהירות בשנים האחרונות, אבל שתיהן תלויות בייבוא טכנולוגיות. על פי הדיווחים, תמונות קודמות של החמקן צולמו מחוץ לגדר בסיס חיל האוויר הסיני בצ'אנגדו שבדרום מערב סין. בנוסף דווח כי המטוס כבר עבר מבחני כשירות ויכולות מבצעיות.

לפני שנה הודיע שר ההגנה הסיני הה וואירונג לרשתות הטלוויזיה הממלכתית במדינה על פיתוח המטוס, וציין שהצבא מחזיק בטכנולוגיה הדרושה לייצור המטוס. יחד עם זאת הוא ציין שהצבא יוכל להתחיל להשתמש בחמקנים הקרביים רק בעוד 7-9 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק