בריטניה: רופאים הצמיחו שיער לילדה בת 9 שנכוותה והפכה לקירחת

סידרה אפזאל בת ה-9 סוף סוף יכולה לחייך. הילדה הבריטית שנכוותה והפכה למצולקת וקירחת שבה לכיתה בעקבות ניתוח יוצא דופן בו הצליחו הרופאים להצמיח שיער על ראשה השרוף

לפני ואחרי: סידרה אפזאל (daily mail)

ילדה בת 9 מבריטניה שנכוותה קשה שבה לבית הספר לאחר שהרופאים הצליחו להצמיח שיער חדש על ראשה - באמצעות ניפוח בלון שהושתל מתחת לגולגולתה.

סידרה אפזאל נשארה מצולקת וקירחת בעקבות תאונה ביתית בה נשפך עליה שמן בישול רותח. הרופאים שטיפלו בילדה סיפרו להוריה כי לעולם לא יצמח לה שוב שיער על הראש, אך אלה סירבו להרים ידיים.

הם החלו לחפש אחר פתרון שיעניק לבתם חיים חדשים, עד שתפילתם נענתה. בבית חולים אחד הסכימו לבצע הליך יוצא דופן באמצעות טכנולוגיה חדישה.

רוצה להיות רופאה

הרופאים השתילו בלון ריק מתחת לאזור בריא בגולגולת של סידרה הקטנה ולאחר מכן ניפחו אותו באמצעות ג'ל מיוחד שנועד להרחיב את הרקמות וזקיקי השיער מסביב.

הבלון התמלא בליטר של נוזל עד שגודלו היה כמעט זהה לגודל ראשה של הילדה. המנתחים הסירו לבסוף את הבלון וחתכו את העור החדש והזקיקים שצמחו מעל הצד המצולק בפניה של סידרה.

שישה שבועות לאחר מכן פרמו הרופאים את התפרים ואישרו לה לחזור ללימודים. "בכיתי המון כשלא היה לי שיער כיוון שרציתי להיראות בדיוק כמו כל חבריי", סיפרה סידרה לאחר ששבה לספסל הלימודים. עכשיו, אחרי שהכול מאחוריה, כבר חושבת הילדה האמיצה על העתיד וחולמת לעסוק ברפואה משקמת, על מנת לסייע לאנשים שחוו טראומה דומה לשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק