סין: 13 מיליון הפלות מדי שנה

נערות מפילות בסתר, ומאות אלפי עוברים נקברים בחצרות: סין של 2011 כבר לא נלחמת ב"חוק הילד האחד", כמו שהיא נלחמת במיליוני ההפלות מדי שנה. נתונים לא רשמיים מדברים על 13 מיליון הפלות (!) ברחבי המדינה, מה שהופך אותה לבעלת ה"תואר המפוקפק" של שיאנית ההפלות בעולם

בסין - הכי הרבה הפלות (AP)

מרפאה קטנה בעיר קשיאן שבסין מסתירה סוד גדול מאוד: בחצר האחורית שוכבים עשרות עוברים קטנטנים בתוך קברים לא מסומנים. "הם בגודל של אגודל", אומרת ליאו ג'יאנמין, אחת העובדות במרפאה. "הליך הקבורה נעשה מתוך כבוד מסוים לחיים", היא מוסיפה ומודה שאנשי המרפאה לא מספרים על הקבורה למטופלות.

אבל בקרוב כבר לא יהיה מקום בחצר. מספר ההפלות בסין עולה במהירות - לא רק בקשיאן, כי אם בכל רחבי המדינה. יותר ויותר נשים צעירות לא נשואות נאלצות לעבור את ההליך. הממשל בבייג'ין לא מפרסם נתונים רשמיים, אבל גם שם מודים שיש עליה חדה במספר הנשים הצעירות שעוברות הפלה. בעבר, ההפלות נעשו כדי לאכוף את החוק לפיו יש לגדל ילד אחד בלבד, אבל היום כאמור המציאות שונה.

על פי המספרים שמפרסמים בתי החולים, ב-2008 בוצעו 9.2 מיליון הפלות בסין - עליה חדה משנת 2007, אז נערכו 7.6 מיליון הפלות. אבל נשים רבות עוברות הפלות בסתר ולאו דווקא במרפאות מוכרות - מה שמעלה את ההערכות ליותר מ-13 מיליון בשנה. נתונים אלה הופכים את סין למדינה בה יש הכי הרבה הפלות בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק