נולדה ב-11.9, נרצחה בטבח באריזונה

כריסטינה גרין בת ה-9 מטוסון, אריזונה, חיה בין שתי טרגדיות אמריקניות: היא נולדה ב-11.9.2001 ונהרגה בירי בכנס הפוליטי בעירה ביום שבת, בו נפצעה חברת הקונגרס גבריאל גיפורדס. אומה שלמה מבכה כעת את מותה של הילדה שהגיעה לכנס רק כי "התעניינה בפוליטיקה"

התמונה המחויכת שצולמה בשנת 2002, במסגרת ספר על ילידי 11.9, צבטה ביממה האחרונה את לבבותיהם של מיליוני אמריקנים. כריסטינה טיילור גרין, שאהבה חיות והתנדבה בארגון צדקה של ילדים, נולדה באותו יום טרגי - ומתה ביום טרגי אחר.

גרין נולדה בווסט גרוב, פנסילבניה, שעות בלבד לאחר מתקפת הטרור הקטלנית במנהטן ב-11.9.2001. בת ה-9 נהרגה במתקפת הירי הקטלנית בכנס הפוליטי יום שבת באריזונה, בה נפצעה אנושות חברת הקונגרס גבריאל גיפורדס, וחמישה נוספים, כולל שופט פדרלי, איבדו את חייהם.

"היא שמחה שזהו יום ההולדת שלה", סיפרה אמה, רוקסנה גרין, לעיתון "סיאטל טיימס", בביתה בעיר טוסון. "היא חשבה שזה חג כשהייתה קטנה. נאלצנו להסביר לה".

פיתחה עניין בפוליטיקה - והלכה לעצרת הבחירות

ב"פני התקווה: תינוקות שנולדו ב-11.9", ספר שסיפר על ילד אחד כזה מכל מדינה בארה"ב, ליווה ציטוט מלא תקווה את תמונתה של הילדה. "אני מקווה לראות קשת בענן", אמרה אז.

אמה הוסיפה, "ממש מההתחלה, היא הייתה ילדה מדהימה. מאוד מבריקה, מאוד בוגרת, מעל הממוצע". גרין הקטנה הייתה תלמידת כיתה ג' מצטיינת בבית ספרה, ונכדתו של שחקן הבייסבול לשעבר דאלאס גרין. היא הלכה לאירוע הקטלני ביום שבת עם שכן, מפני שנחברה לאחרונה למועצת התלמידים ופיתחה עניין בפוליטיקה.

"זה חייב להיפסק"

בשיחה עם רשת "פוקס ניוז", סיפרה אמה כיצד נודע לה שבתה נורתה, במהלך שיחת טלפון עם חבר של בעלה. "תפסתי את בני וקראתי לבעלי, הוא לא היה בבית, וכולנו פשוט רצנו לשם". היא הוסיפה, "היה לה כדור בחזה, והם ניסו להציל אותה, אבל היא לא שרדה".

השכן איתו הגיעה כריסטינה, נורה 4 פעמים - אך שרד. אמה סיכמה ואמרה שהיא מקווה שמותה של כריסטינה יביא לא רק צדק עם כליאתו של הרוצח, אלא גם מודעות לאומית למחירו של דיאלוג פוליטי אלים: "אני חושבת שישנה שנאה רבה כעת וזה חייב להיפסק".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

כך נשמע מסע הירי באריזונה

ארה"ב: חברת הקונגרס עדיין נאבקת על חייה

המתנקש: מעריץ של "מיין קאמפף"

מתנקש ירה בחברת קונגרס יהודייה