חוקרת: גיליתי את זהות המונה ליזה

ייתכן שחוקרת מאיטליה הצליחה לעלות על זהותה של האישה שבציורו המפורסם של ליאונרדו דה-וינצ'י. החוקרת מספרת כי לאחר מחקר שערכה בנושא מתברר כי האישה שבציור המונה ליזה היא ביאנקה גיובאנה ספורזה מאיטליה. אותיות שמה של האישה נמצאו בעיניה של האישה בציור

התגלתה זהות המונה ליזה? (חדשות 2)

חוקרת אמנות מאיטליה טוענת כי הצליחה לפענח את "צופן דה-ונצי" המקורי. לדברי החוקרת, היא הצליחה לגלות את זהותה של האישה המופיעה בציור המונה ליזה המפורסם, זאת לאחר שנים של ניסיונות.

לאורך השנים קמו אינספור תיאוריות והשערות לגבי האישה בציור המונה ליזה וסביב חיוכה בציורו של ליאונרדו דה-וינצ'י. רק בחודש שעבר נחשף כי התגלו מספרים ואותיות בתוך עיניה של האישה בציור, ובגשר המופיע ברקע מעל כתפה השמאלית.

כעת חוקרת האמנות קרלה גלורי שבחנה את התמונה, טוענת על פי גשר האבנים שמוצג, שלדבריה עבר מעל נהר בעיר בוביו שהיתה סמוכה לפירנצה, היא הצליחה להגיע לפתרון. לטענת גלורי, האישה שבתמונה היא לא אחרת מאשר ביאנקה גיובאנה ספורזה, שהיה בת למשפחה ששלטה בעבר באותו האזור.

לדברי גלורי, בתוך עיניה של האישה בציור נמצאו האותיות S ו-G, שהן ראשי התיבות של שמה של ביאנקה. היא מסבירה כי זה סביר ביותר שדה-וינצ'י שביקר מספר פעמים באזור וצייר את דיוקנה של האישה.

אך למרות ההסברים של גלורי חוקרים אחרים אינם ממהרים להסכים עם קביעתה אודות זהות האישה שבציור. לטענת חוקר מאוניברסיטת אוקספורד: "היו כבר ניסיונות רבים לאתר את המקום בו צוירה האישה, ואינני חושב שיש דימיון למקום אליו מתכוונת החוקרת".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק