ארה"ב: נערות יזמו "יום הכה את המורה" - ונעצרו

מה שהתחיל כיוזמה מבודחת ברשת החברתית הפך במהרה לאישום פלילי. 6 תלמידות בנות 12-13 מארצות הברית נעצרו לאחר שנחשדו שיזמו ותיכננו לערוך "יום הכה את המורה" בפייסבוק. נגד הצעירות הוגש כתב אישום. הוריהן אמרו לאחר המקרה: מעכשיו לא נאפשר להן להיכנס לפייסבוק

יזמו את "יום הכה את המורה" בפייסבוק (חדשות 2)

סערה יוצאת דופן התעוררה בימים האחרונים בנאוודה ארצות הברית סביב הרשת החברתית פייסבוק. שש תלמידות תיכון בנות 12-13 נעצרו לאחר שניסו לארגן בפייסבוק "יום הכה את המורה" במספר בתי ספר.

על פי כתב האישום שהוגש נגדן, אחת הנערות היא שהזמינה 100 תלמידים להשתתף באירוע הכאת מורים ביום שישי האחרון. חמשת הנערות האחרות מואשמות שהביעו את נכונותן להרביץ למורה כחלק מה"פסטיבל".

שש הנערות, תושבות העיר קרסון הפכו לשיחת היום בתקשורת המקומית. אך למרות הפרסום הרב לו זכתה הפרשה, שמותיהן של הנערות ותמונותיהן לא הותרו לפרסום בשל גילן הצעיר.

הנערה שנאשמת כי יזמה את האירוע טוענת שהתלוצצה ושהמשטרה יוצאת מגדרה רק בגלל אירוע אחר שהסעיר את אומהה בשבוע שעבר. אז תלמיד בן 17 ירה במנהל ובמזכירת בית ספר ואחר כך ירה בעצמו.

לא יכנסו יותר לפייסבוק

"ירי בבית הספר מתרחש כמעט בכל יום, זו הסיבה שאנחנו לוקחים כאלה אירועים בשיא הרצינות", אמר מנהל בית הספר בנוואדה ג' סאלדר. "זה לא מצחיק וזה לא בסדר בימנו כשצעירים מעלים איומים נגד המורים", הוסיף.

אך חשוב לציין, כי רק 18 תלמידים הגיבו להזמנה ואישרו שישתתפו באירוע האלים. המכות המתוכננות היו אמורות להתקיים ביום שישי בין השעות 7:00 ל-9:00 בבוקר. מי שהתריע על האירוע בפני הרשויות היו ההורים שבלשו אחרי ילדיהם ברשת.

אחרי לילה במהלכו הוחזקו הנערות בבית המעצר, הן שוחררו בערבות לביתן . כעת הן מושעות מבית הספר לשבוע, והוריהן מוסרים שהן סיימו את דרכן ברשת החברתית.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק