עכשיו באיטליה: ציפורים מתות נפלו מהשמיים

תעלומת הציפורים המתות נמשכת: כ-1,000 יונים אותרו מתות בעיירה פנזה שאיטליה. המקרה המטריד מתרחש לאחר שורה של מקרים מסתוריים בהם מתו להקות שלמות של ציפורים במדינות שונות בארצות הברית, בשוודיה ובניו זילנד. המומחים עדיין לא יודעים מה גורם לתמותה המונית

ציפורים מתות לא בסתר (רויטרס)

תעלומת הציפורים המתות מסרבת לגווע: אחרי גלים של ציפורים מתות בארקנסו, טקסס, שוודיה וניו-זילנד - הגיע תורה של איטליה להצטרף לתעלומה העולמית. התושבים המודאגים מקווים שמדובר במחלה - ולא ב"סימן לסוף העולם".

1,000 יונים מתו באוויר ונפלו מהשמיים ארצה בעיירה פנזה שבאיטליה. מומחים העוסקים בתעלומה טוענים כי בחמשת הימים האחרונים בלבד נצפו מאות יונים מתות והתופעה ממשיכה להתרחש. היונים נמצאו בכל רחבי העיירה: על בתים, מדרכות ושדות.

"אנחנו מאוד מקווים שמדובר במחלה או הרעלה, כי אחרת המשמעות היא שהעולם מגיע לקיצו", כתב אחד העיתונים המרכזיים במחוז. "אספנו כבר יותר מ-1,000 גופות של יונים והמשותף לכולן הוא גוון כחול חריג על המקור שלהן, עובדה היכולה להצביע על הרעלה", אמר תושב העיר. "בדיקות מתבצעות כל העת על ידי הוועדה המקומית של העיירה ואז אולי תתבהר התעלומה הזו", סיכם אחד מחברי מועצת העיירה.

מוות המוני של ציפורים בארה"ב

התקרית האחרונה מגיעה לאחר שורה של מקרים מטרידים ברחבי הגלובוס. לפני כשבוע נמצאו כמה מאות ציפורים שמתו באופן דומה בעיר קטנה בלואיזיאנה. אירוע נוסף התרחש לפני כשבועיים בארקנסו, אז נספרו כ-5,000 ציפורים מתות.

תושבי העיירה פוינט קופי מצאו את השחרורים אדומי הכנף על כביש סמוך לעיר. פרט לאירוע הציפורים הראשון שאירע במדינת ארקנסו, אותרו בסוף השבוע באותה מדינה גם מאה אלף דגים מתים בנהר ארקנסו ועל גדותיו.

מוות המוני מוזר גם באירופה

באגודת חיות הבר ממשיכים לנסות ולהבין את האירועים המוזרים. אחרי בדיקת הרקמות וגילויים של דימום פנימי, טענו שם שטראומה גרמה למוות המוזר, ולא מחלה או זיהום. חברי האגודה טוענים שייתכן ותנאי מזג אוויר קשים במיוחד או זיקוקי הדי-נור שנורו לכבוד הסילבסטר גרמו למות השחרורים.

האירועים המוזרים לא פוקדים רק את ארצות הברית: בסטוקהולם דווח לפני מספר ימים ש-100 ציפורים נמצאו שוכבות מתות ברחובות העיר פולקאופינג המושלגת. בשוודיה מדובר ב"קאקים", זן של עורבים, שמתו מוות מסתורי.

אולוב אולופסון, מומחה לחיות בר בשוודיה, סיפר שפעם ראה להקת קאקים עפה בהיסטריה, מה שגרם לציפורים להתרסק. אבל, הסביר אולפסון, "אנחנו ממשיכים לבדוק אם הציפורים נדבקו במחלה מסויימת , משהו כמו שפעת העופות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק