האפיפיור: "אלוהים יצר את המפץ הגדול"

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 יוצא היום נגד תיאוריות מדעיות שטוענות כי המפץ הגדול יצר את היקום. "כדי להבין את יופיו של העולם, את המסתורין, הגדולה וההיגיון שבו, אנו רק יכולים לפנות לכיוונו של האל – בורא השמים והארץ", אמר האיש החשוב בעולם הנוצרי

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 (רויטרס)

מסר אלוהי: "אלוהים הוא זה שעומד מאחורי תיאוריות מדעיות מורכבות כמו המפץ הגדול, ונוצרים אמיתיים צריכים לדחות רעיונות על פיהם היקום נוצר בטעות", כך אמר היום האפיפיור בנדיקטוס ה-16. "היקום לא כאן במקרה כמו שחלק מהאנשים רוצים שנאמין" אמר האפיפיור ביום בו הנוצרים מציינים את הבשורה, היום בו לפי הנצרות הגיעו שלושת המלכים למקום בו ישו נולד, אחרי שעקבו אחרי מהלכו של כוכב.

"אם נהרהר ביקום, אנחנו יכולים לקרוא בו משהו יוצא דופן. את חוכמתו של בורא עולם ואת האינסופיות של יצירת האל", אמר האפיפיור מול 10,000 אנשים בבזיליקת סנט פיטר. האפיפיור חרג הפעם ממנהגו. כמי שנמנע בדרך כלל מהתייחסות לנושאים מדעיים, הוא החליט לצאת נגד הדעה שגורסת כי היקום נברא לפני 13.7 מיליארד שנים אחרי המפץ הגדול.

הכנסיה מנסה להתקרב למדע

מדענים במרכז לחקר הגרעין האירופאי בז'נווה הצליחו לגרום להתנגשות פרוטונים במהירות האור כדי לדמות את התנאים שהביאו ליצירתו של היקום, ובסופו של דבר לחיים על פני כדור הארץ. האפיפיור טוען ש"המדע לא מצליח לרדת לעומקה האמיתי של המציאות".

"כדי להבין את יופיו של העולם, את המסתורין, את הגדולה ואת ההיגיון שבו, אנו רק יכולים לפנות לכיוונו של האל - יוצר השמים והארץ", אמר בנדיקטוס. האפיפיור הנוכחי, ממש כמו ג'ון פול, קודמו בתפקיד, ניסו לטשטש את תדמיתה של הכניסה הקתולית כגוף שעומד בניגוד למדע, דימוי שדבק בכניסה אחרי שגינתה את גלילאו על הסבריו וטענותיו בנושא תנועת כדור הארץ סביב השמש.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק