ארה"ב: גיבור על - על אמת

קבוצה של 8 לוחמים בפשע מנקים את הרחובות בעיר סיאטל. אחד מהם הוא "פיניקס ג'ונס" שהסכים להתראיין בטלוויזיה האמריקנית ולספר למה לפי תפיסת העולם שלו, זה הגיוני להתלבש בטייטס וללכת להילחם בפושעים בלילות. צפו

אנשי העיר סיאטל בארצות הברית נהנים לאחרונה מהגנה ממקור לא צפוי - גיבור על שנלחם בפשע בעיר. הוא קורא לעצמו "פיניקס ג'ונס" ויוצא בלילות לסייע למשטרה כשהוא לבוש בחליפה צמודה, וחמוש בגז מדמיע, שוקר חשמלי ותחושת שליחות.

תושב העיר בשם דייל סיפר שנתקל בפשע והתקשר למשטרה. אבל להפתעתו עוד לפני שסיים לחייג, העזרה הגיעה. "הבחור הזה פשוט התפרץ מימין", מספר דייל. "הוא לבש חליפת גוף צמודה מגומי בצבעים שחור וזהב והבריח את הגנב". מה שדייל לא ידע הוא שבכל לילה, איש מסתורי מסיאטל פוסע לתוך חנות הקומיקס בעיר, נכנס לחדר אחורי ויוצא - אחר לגמרי.

"משפט המפתח שלו הוא 'שמי פיניקס ג'ונס'", סיםר דייל, אבל לדבריו, כשניסה לספר לחבריו על האיש המוזר שעוזר לחפים מפשע, הם אמרו לו "אין מצב אחי... אין סיכוי, בטח היית שיכור".

התקשורת האמריקנית, לעומת זאת, מכירה אותו ועוד שמונה כמוהו, שמהווים חבורה של לוחמי פשע הפועלים בעיר. ההתנהלות שלהם פשוטה: הם מסתובבים ברחבי העיר, ומנסים למצוא פשע בו ניתן להלחם.

"הפושעים בורחים כשהם רואים את החליפה"

רשת CBS האמריקנית הפגישה בין דייל לגיבור המסתורי שראה. מול המצלמות, הסביר פיניקס על "חליפת העל" שלו. "יש לי שוקר חשמלי", סיפר ג'ונס תוך כדי שהוא מראה את האפוד חסין הכדורים שלובש, המצויד גם בשכבה חדירה לסכינים והוסיף "גם גז מדמיע יש לי". אבל אז, באמצע ההסבר נאלץ פיניקס לצאת בחזרה למלחמתו בפשע, בחזרה לרחובות סיאטל.

אולי הוא לא ממש סופרמן, אבל הוא ללא ספק יוצא דופן. "כשאני נכנס לשכונה, הפושעים בורחים בגלל שהם כבר מכירים את החליפה", הוא מספר בגאווה. "אני מציג אלטרנטיבה לאנשים הפשוטים. יש אופציה אחרת במקום להיות עדים לפשעים ולא לעשות דבר", הסביר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק