בריטניה: כתבה סטטוס בפייסבוק – והתאבדה

איש עדיין לא יודע מה גרם לסימון בק, בריטית בת 42, להתאבד בערב חג המולד האחרון. מה שכן ברור, היא העובדה שבק הודיעה על כוונתה להתאבד ליותר מאלף חבריה בפייסבוק, ואלה לא נקפו אצבע על מנת להצילה

סימון בק, איש בפייסבוק לא עזר (חדשות 2)

1,048 חברים יש לסימון בק, לפחות ברשת הפייסבוק, ועדיין לא ברור איך אפילו לא אחד מהם הצליח להציל אותה מלקחת את חייה בידה. בערב חג המולד לפני יותר משבוע, פרסמה בק סטטוס בו הצהירה בגלוי על כווונתה להתאבד: "בקרוב אקח את כל הכדורים שיש לי ואמות בקרוב - שלום לכולם".

לראשונה מאז מות בתה, יצאה אמה של בק לכלי התקשורת ותיארה להם את מה שעבר עליה באותו לילה נורא. "אני נכה ולכן לא היה באפשרותי לגשת לדירתה של סימון", אמרה, "קיבלתי מסרון בו נכתב שעליי להשיג עזרה. קראתי למשטרה שמצאה אותה מתה. אני לא מבינה איך אף אחד לא עשה משהו כדי להציל אותה", הוסיפה.

חברתה של בק, סמנת'ה אואן, אמרה כי "חלק מהאנשים שהגיבו על הסטטוס הזה גרים במרחק הליכה מביתה של בק, אם רק אחד מהם היה מקים את עצמו מהמחשב חייה היו ניצלים בוודאות".

רק היום נחשפו בישראל שתי פרשות הקשורות ברשת החברתית. תלמיד כיתה י' שם קץ לחייו במהלך שיחה בפייסבוק עם בני גילו, שעל פי החשד עודדו אותו להתאבד, ובמקרה אחר נעצרו היום 15 צעירים בחשד שקיימו יחסי מין עם ילדה בת 12 אותה הכירו בפייסבוק. הילדה נכנסה להריון כתוצאה מהמעשים ונאלצה לעבור הפלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק