האם זהו מטוס החמקן החדש של סין?

תמונות חדשות שמתפרסמות בגלובל טיימס הסיני חושפות תמונות של מטוס החמקן, ה-J-20, שיוצר איום על מדינת המערב. הממשל הסיני לא אישר את המידע באופן רשמי, אבל מומחי ביטחון בעולם סבורים שסין פרסמה את התמונות כדי להראות שהתגברה על החיסרון הבולט של הצבא

החמקן הקרבי J-20 (חדשות 2)

תמונות שעולות בשעות האחרונות ברשת מראות אב טיפוס של מה שעשוי להיות מטוס קרב סילוני חמקן ראשון מתוצרת סין. התמונות תומכות בטענה שעולה מרשויות המודיעין במערב על פיה סין מפתחת את היכולות הצבאיות שלה באוויר הרבה יותר מהר מהמצופה.

המהדורה הסינית והאנגלית של הגלובל טיימס פרסמו את התמונות של המטוס שזכה לתואר ה- J-20 בשער הראשי שלהן, ודיווחו על התעניינות מוגברת מצד מדינות המערב במטוס החדש שעשוי לעמוד בתחרות עם ה-F-22 האמריקני .

הגלובל טיימס שמתפרסם בסין חייב היה לקבל את אישורו של הממשל לפרסם את התמונות, למרות שמומחי ביטחון באנגליה ובארצות הברית סבורים שסין פירסמה את התמונות כדי ליצור הרתעה. זאת לאחר שראשי חילות האוויר בעולם הצביעו על היעדר מטוס קרב חמקני שכזה כחיסרון הבולט ביותר של הצבא הסיני.

הסינים מפרסמים מידע סותר

התעשייה האווירית הסינית - גם זו הצבאית וגם זו האזרחית, התקדמו במהירות בשנים האחרונות, אבל שתיהן תלויות בייבוא טכנולוגיות. על פי הדיווחים, התמונה צולמה מחוץ לגדר בסיס חיל האוויר הסיני בצ'אנגדו שבדרום מערב סין. בנוסף דווח כי המטוס כבר עבר מבחני כשירות ויכולות מבצעיות.

לפני שנה הודיע שר ההגנה הסיני הה וואירונג לרשתות הטלוויזיה הממלכתית במדינה על פיתוח המטוס, וציין שהצבא מחזיק בטכנולוגיה הדרושה לייצור המטוס. יחד עם זאת הוא ציין שהצבא יוכל להתחיל להשתמש בחמקנים הקרביים רק בעוד 7-9 שנים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק