הציפורים ממשיכות למות בסתר

תעלומת הציפורים המתות נמשכת: שחרורים נוספים אותרו מתים במדינת לואיזיאנה, ארה"ב, ולראשונה דווח על מקרה דומה גם מחוץ ליבשת. בשוודיה נמצאו מתים 100 עורבים

ציפורים מתות לא בסתר (רויטרס)

מאות ציפורי שחרור ממשיכות לצנוח מתות מהשמיים בארה"ב: כמה מאות שחרורים נמצאו היום בעיר קטנה בלואיזיאנה, כמה ימים אחרי אירוע מסתורי דומה, אז נספרו 5000 ציפורים מתות. מקרה נוסף דווח לראשונה מחוץ לארה"ב - כ-100 ציפורים מתו בבת אחת בשוודיה המושלגת.

תושבי העיירה פוינט קופי מצאו את השחרורים אדומי הכנף על כביש סמוך לעיר. פרט לאירוע הציפורים הראשון שאירע במדינת ארקנסו, אותרו בסוף השבוע באותה מדינה גם מאה אלף דגים מתים בנהר ארקנסו ועל גדותיו.

מוות המוני מוזר גם באירופה

באגודת חיות הבר ממשיכים לנסות ולהבין את האירועים המוזרים. אחרי בדיקת הרקמות וגילויים של דימום פנימי, טענו שם שטראומה גרמה למוות המוזר, ולא מחלה או זיהום. חברי האגודה טוענים שייתכן ותנאי מזג אוויר קשים במיוחד או זיקוקי הדי-נור שנורו לכבוד החג גרמו למות השחרורים.

האירועים המוזרים לא פוקדים רק את ארצות הברית: בסטוקהולם דווח היום ש-100 ציפורים נמצאו שוכבות מתות ברחובות העיר פולקאופינג המושלגת. בשוודיה מדובר ב"קאקים", זן של עורבים, שמתו מוות מסתורי.

אולוב אולופסון, מומחה לחיות בר בשוודיה, סיפר שפעם ראה להקת קאקים עפה בהיסטריה, מה שגרם לציפורים להתרסק. אבל, הסביר אולפסון, "אנחנו ממשיכים לבדוק אם הציפורים נדבקו במחלה מסויימת , משהו כמו שפעת העופות". 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק