דג הטונה שנמכר ב-400 אלף דולר

שיא עולמי חדש: דג טונה במשקל 342 ק"ג נתפס בחופי יפן ונמכר בשוק של טוקיו במחיר שובר שיאים - 396,000 דולר. ביפן מברכים על ההישג, ששבר את שיא הגודל של שנת 2001. אוהבי הסושי: הכינו המון צ'ופסטיקס וערבבו כמות גדולה במיוחד של וואסאבי

הטונה הכי גדולה בעולם (AP)

דג טונה ענק נמכרה היום במחיר שיא של 396,000 דולר בשוק הדגים של טוקיו, ושבר את שיא השיאים לדגי ענק.

דג הטונה, ששוקל לא פחות מ-342 ק"ג, נמכר במחיר גבוה עוד יותר מהשיא שנרשם ב-2001, אז דג במשקל 202 ק"ג נמכר ב-21,000 דולר. טסו קיזי, ממנהלי שוק הדגים של טוקיו, אמר כי "זה דג גדול במיוחד, אבל גם כך כולנו הופתענו מהמחיר שבו הוא נמכר".

הטונה העצומה נמכרה לאותו הסוחר הסוחר שקנה ב-2001 את הדג שהחזיק בשיא הקודם - בעל מסעדת סושי יוקרתית ברובע גינזה שבטוקיו ובעלה של רשת המסעדות איטאמה-סושי בהונג קונג.

הבעיה גדולה עוד הרבה יותר מהדג

בינתיים, הכתבים היפנים מברכים את ריקי צ'אנג, מי שתפס את הדג, ומדברים על כך ששוק הסושי כובש את העולם ואת אסיה במיוחד. "הייתי עצבני כשהגעתי לטוקיו אתמול, אבל עכשיו נרגעתי", אמר ריקי אחרי שמכר את הדג. הטונה העצומה נתפסה סמוך לחופי צפון יפן והיא הגיעה לשוק יחד עם עוד מאות דגים שנתפסו שם.

יפן היא המדינה בה צורכים הכי הרבה מזון מהים. כ-80% מהשלל שנתפס באוקיאנוסים האטלנטי והשקט מגיע לשווקים במדינה, כך טוענים בסוכנות הידיעות AP. הטונה היא דג שאהוב במיוחד על אוהבי הסושי.

עם זאת, לא הכל ורוד בבשר הדגים. ארגונים למען בעלי החיים ורשויות נוספות מנסים להגביל את הדגה של התעשייה היפנית בגלל הירידה התלולה בכמות הדגים הנאכלים במי האוקייאנוסים, והטונה בפרט.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק