אוסטריה: התגלה קבר אחים מתקופת השואה

220 גופות התגלו לאחרונה בקבר אחים, בתוך בית קברות של בית חולים באוסטריה. ככל הנראה, מדובר בגופותיהם של אנשים שהיו מאושפזים במוסד פסיכיאטרי שהיה במקום ונספו כחלק מתכנית "המתת החסד" של המשטר הנאצי

בית הקברות בחבל טירול (AP)

את מספר הקורבנות האמיתי של המשטר הנאצי כנראה שלא נדע לעולם: בית קברות של בית חולים באוסטריה התגלה כמקום קבורתם של מאות בני אדם, שעל פי ההערכות הם קורבנות הנאצים במלחמת העולם השנייה. בקבר האחים אותרו 220 גופות, שנקברו בין 1942-1945 ומדובר ככל הנראה במאושפזי מוסד פסיכיאטרי שהיה במקום.

עבודות שיפוץ בבניין בית החולים בחבל טירול במערב אוסטריה, נבלמו והחלה עבודת המחקר בזיהוי המתים ובני משפחותיהם. אוליבר סייפרט, היסטוריון שמצא לאחרונה מסמכים הקשורים לקבר האחים וכך הוא נחשף, אמר היום במסיבת עיתונאים בנושא כי שאלות רבות נותרו בלתי-פתורות.

"בשלב זה לא ניתן להגיד שכל 220 האנשים הם קורבנות המתת החסד, תכנית ההשמדה הנאצית, ואחד הדברים המרכזיים שנתעמק בהם הוא כיצד הם מתו", אמר סייפרט. הוא הוסיף שהמסמכים, במהלך ארגון ארכיון בית החולים, הראו שהתמותה בבית החולים עלתה משמעותית לקראת סוף המלחמה.

איתור קבר האחים עשוי לשפוך אור על הדרך בה פעלה תכנית "המתת החסד", ככל הנראה אפילו בלי הוראות מפורשות מראשי המשטר הנאצי, אלא באופן עצמאי ברבים מהמוסדות הפסיכיאטריים ברייך השלישי.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק