האיש השמן בעולם חושף: "הכל בגלל בחורה"

פול מייסון בן ה-50 הגיע לתואר האיש השמן בעולם אחרי שהגיע למשקל של 381 ק"ג. אחרי ניתוח לקיצור קיבה הוא השיל יותר מ-127 ק"ג ואת התואר המכביד. בריאיון מיוחד ל"סאן" הבריטי הוא מספר על האהבה הנכזבת שגרמה לו לאכול במשך 24 שעות ביממה

מייסון לפני הניתוח. "לא יצאתי מהבית" (הסאן)

כשמסתכלים על התמונה של פול מייסון בן ה-50, לפני שעבר את הניתוח לקיצור הקיבה שהציל את חייו, קשה שלא לתהות כיצד הגיע למצב הזה. התשובה עשויה להפתיע את כולם: לדבריו של האיש שהוגדר כאיש השמן בעולם, אהבה נכזבת היא שדרדרה את מצבו הבריאותי והובילה אותו לאכול במשך 24 שעות ביממה.

בזכות הניתוח שעבר לקיצור הקיבה, מייסון הצליח להשיל לא פחות מ-127 קילוגרם ממשקלו בשנה אחת בלבד, אך יותר מכל שאיפה אסתטית, הניתוח הזה הציל את חייו. לפניו הוא הגיע למשקל שיא של כ-381 ק"ג.

"הייתי נער צנום ופעיל"

עד שנת 2009 הוא נחשב לדמות מגוחכת ולא הצליח אפילו ללכת בכוחות עצמו, אבל מאז הניתוח שעבר הוא נפטר גם מהשומנים וגם מהתואר המכביד, שבלעדיו הוא מקווה למצוא שוב אהבה. "נדרש מאמץ כדי להגיע לממדים שהגעתי אליהם", הוא אומר בראיון בלעדי לעיתון ה"סאן" הבריטי. "מעולם לא אכלתי כך בצעירותי, האמת שהייתי נער צנום ופעיל".

בשנות ה-20 לחייו הוא חווה אהבה נכזבת שהובילה אותו, לדבריו, לבליסה בלתי פוסקת. "אפשר לומר שאכלתי כדי למלא את הסדקים בלבי", סיפר מייסון. "היא הייתה שונה מנשים אחרות שהכרתי, ולמרות שהייתה מבוגרת ממני בכ-20 שנה, היא הפכה את עולמי למושלם".

"הלעיסה הפכה עבורי למקור נחמה"

אך לדבריו, הקשר ביניהם נגמר בפתאומיות שגרמה לו לחפש נחמה באוכל בצורה אובססיבית. זמן קצר לאחר הפרידה, אהובתו התארסה לגבר אחר. "במקביל אבי מת ומצבה הבריאותי של אמי הידרדר", סיפר מייסון על שני האירועים שרק החריפו את מצבו הנפשי, שהיה קשה גם ככה, והוסיף: "הלעיסה הפכה עבורי למקור נחמה".

בשיאו הוא צרך 20 אלף קלוריות ביום - פי 8 מהכמות המומלצת לאדם, אך כל זה שייך לדבריו לעבר. התזונה שלו כיום מורכבת רק מבשר רזה, פירות טריים וירקות. "כל מה שאני רוצה לעשות זה להיות מסוגל שוב ללכת ולחיות כמו אדם נורמלי", הצהיר מייסון בפני חבריו. "קיבלתי הזדמנות שנייה לחיים ואני לא הולך לבזבז אותה". 

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק