מחקר: רוצה ללדת בנות? תאכלי ירקות

חוקרים בהולנד משוכנעים שלתזונה יש השפעה מכרעת על מין העובר. בתום מחקר מקיף הם ממליצים לזוגות שמעוניינים בבנות להקפיד על דיאטה של פירות וירקות - ומבטיחים תוצאות: "השיטה אומנם ניסיונית - אבל הוכחנו שהיא עובדת"

בן או בת? תלוי באוכל (חדשות 2)

מדענים הולנדים טוענים כי בני זוג יכולים לשפר את הסיכוי ללדת בנות - באמצעות דיאטה עשירה בירקות ובפירות. לדבריהם, 80% מהנשים שהשתתפו במחקר חדש ועקבו אחר התפריט הביאו לאוויר העולם ילדות.

החוקרים מצאו קשר חזק בין צריכת מזון עשיר בסידן ומגנזיום בשבועות לפני ההתעברות לבין לידת בנות. לעומת זאת, אוכל שמכיל רמות גבוהות של אשלגן ונתרן, כמו בננות ותפוחי אדמה, יכול דווקא לעזור לנשים המעוניינות בבנים - אך התיאוריה הזו טרם נבחנה.

במשך חמש שנים עקבו המדענים אחר 172 זוגות שהיו מעוניינים להוסיף בת למשפחה. הם נדרשו לעקוב במשך תשעה השבועות לפני הניסיון להיכנס להיריון אחר התפריט שכלל כמויות נכבדות של פירות, ירקות ואורז. בנוסף ניתנו להם טבליות של מינרלים חיוניים, הם עברו בדיקות דם לעתים קרובות ולמדו מתי בכל חודש נרשם השיא בפוריות שלהם.

בתום התקופה, מתוך 32 הנשים שסיימו את התכנית - 26 ילדו בנות בריאות. "אנשים יודעים עכשיו שאם הם יעקבו אחר ההצעות שלנו - הסיכוי שלהם ללדת בנות יגדל משמעותית", אמרה בסיפוק הביולוגית אנט נורלאנדר והוסיפה: "השיטה אומנם ניסיונית - אבל הוכחנו שהיא עובדת".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק