התינוק שהולך לישון - ומפסיק לנשום

הוריו של ג'ושוע הרון לא ישנים כבר 9 חודשים. ג'ושוע האוסטרלי הוא לא תינוק בכיין במיוחד, אבל הוא סובל ממצב בריאותי שרופאיו טרם יודעים איך להסביר: הוא מפסיק לנשום בשנתו באופן בלתי צפוי. בחודשים האחרונים ההורים החיו אותו כ-19 פעמים

ג'ושוע ואמו סוזי (news.au)

השנה הזו, בתקווה, תהיה שמחה יותר עבור ג'ושוע הרון הקטן והוריו. ב-2010 אמו של בן 9 החודשים נאלצה להחיות אותו לא פחות מ-19 פעמים, לאחר שהפסיק לנשום בשנתו.

כשסוזי ודמיאן הרון רואים את בנם מנמנם אל תוך הלילה, הם קשובים כל הזמן לאזעקה המצפצפת של המוניטור אשר עוקב אחר נשימתו של ג'ושוע, אשר יזעיק אותם אם הפעוט לא ינשום במשך 20 שניות.

סוזי סיפרה לאתר "ניוז" האוסטרלי כי "אני לא ישנה בלילות. אני מפחדת שאירדם ודמיאן לא ישמע את זה, ואז מה יקרה? החרדה נמצאת שם מהרגע שהאזעקה מופעלת. אין לדעת אם הפעם הוא הולך לנשום או לא".

"העיקר שהוא יחזור לנשום"

הדבר היחיד שאולי מפחיד את סוזי יותר מקול האזעקה, הוא לראות את בנה מפסיק לנשום. הרופאים מבולבלים מהמצב - ההסבר הטוב ביותר שמצאו עד כה הוא חוסר תיאום בין התפתחות המוח להתפתחות מערכת הנשימה.

הזוג אומן היטב בהחייאת ג'ושוע, ובדרך כלל מצליחים להחיותו ב-40 שניות, למרות שמספר פעמים עברה דקה עד שחזר לנשום. סוזי מודאגת גם מטכניקת ההנשמה, שמצריכה שימוש בכוח רב: "בכל פעם אני חושבת - האם זה ישפיע על מערכת היחסים שלנו?".

אביו מוסיף, "הרופאים אמרו שלא משנה אם נשבור את צלעותיו בטעות, העיקר שהוא יחזור לנשום. הדבר האחרון שאני רוצה זה מחסור בחמצן למוח".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק