צפו: מהומות בבוליביה על רקע עלייה חדה במחירי הדלק

רק בימים האחרונים הודיעה הממשלה כי ביום הראשון של שנת 2011 יעלה מחירו של הדלק ויגיע לשיא של כל הזמנים. בבוליביה, הודיעה הממשלה כי היא מפסיקה את הסבסוד של מחירי הדלק שעלה שם ב-70%. בעקבות החלטת הממשלה יצאו אלפים לרחובות והחלו בהתנגשויות אלימות עם המשטרה

בניגוד לישראל, בבוליביה לא קיבלו בצורה טובה את העלייה החדה במחירי הדלק. בבירה לה-פז יצאו מאות מפגינים לרחובות והתעמתו עם כוחות הביטחון. העלייה במחירי הדלק במדינה הגיעו כתוצאה מביטול הסבסוד הממשלתי על המחירים

בעקבות העלייה החדה של יותר מ-70%, ניסו המפגינים ניסו לפרוץ לארמון הממשלה והתעמתו עם כוחות הביטחון והמשטרה. גורמים רשמיים בבוליביה דיווחו כי במהלך העימותים האלימים נפצעו 15 שוטרים, מהם שניים באורח קשה.

כדאי לתדלק לפני הבילוי הערב

זה הולך להיות ממש כואב בכיס: מחירי הדלק שוב מתייקרים ובלילה שבין שבת לראשון יזנק מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן ל-7.14 שקלים - עלייה של 6.4% לעומת החודש, קרי 43 אגורות לליטר. באילת, יעמוד מחירו של בנזין 95 אוקטן על 6.17 שקלים. הסיבה העיקרית לעליית מחירי הדלק היא העלייה החדה במחירי הנפט.

אך לא רק מחיר הנפט אחראי להתייקרות הדלק, אלא גם ממשלת ישראל: משרד האוצר מעלה את מס הבלו על הדלק פעם נוספת - והפעם ב-23 אגורות לליטר (עלייה של 8.2%). מס הבלו מהווה 43% ממחיר הדלק. העלאה זו מצטרפת לשורה של העלאות מסים עקיפים על ידי ממשלת ישראל.

"במשרד התשתיות הלאומיות ממליצים לערוך השוואות בין המחירים אשר מציעות התחנות השונות ולבחור בתחנה הכדאית ביותר לצרכן", כך נמסר בהודעת המשרד בתגובה לעליית המחירים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק