מתה הדוגמנית שהייתה "סמל האנורקסיה"

ב-2007 היא זעזעה את העולם בקמפיין חזק נגד מחלת האנורקסיה. איזבלה קארו, דוגמנית צרפתייה ששקלה בזמנו 32 ק"ג בלבד, הופיעה עירומה לחלוטין על שלטי חוצות. אך כעת נראה שהמחלה נגדה נאבקה באומץ הכניעה אותה, ולפני כחודש וחצי מתה בבית חולים בצרפת

קארו, במודעת הקמפיין (AP)

סוף טרגי לאישה אמיצה: הדוגמנית הצרפתייה איזבלה קארו, אולי הפנים והגוף המוכרים ביותר במאבק במחלת האנורקסיה, מתה. קארו הייתה בת 28 במותה ועל אף שסיבת המוות לא דווחה, ההערכה היא כי אותה מחלה נגדה נלחמה - היא שהכריעה אותה.

קארו התפרסמה לאחר שהופיעה עירומה בקמפיין חוצות רחב היקף בשנת 2007, נגד המחלה. באותה תקופה שקלה 32 קילוגרמים בלבד. חברה של קארו, הזמר השוודי וינסנט ביגלר, סיפר כי למעשה היא מתה כבר לפני חודש וחצי, לאחר שאושפזה במשך 15 ימים בבית חולים בצרפת, אך רק עתה התפרסם הדבר.

הקמפיין שבו הופיעה קארו גרם לסערה בעולם האופנה, ובמדינות מסוימות אף נאסר לפרסום. הדוגמנית הדקיקה נאבקה במחלת האנורקסיה מאז הייתה בת 13, ואף נכנסה לתרדמת במהלך שנת 2006, כאשר משקלה צנח ל-25 קילוגרמים. "חשבתי שיש לי הזדמנות להשתמש בסבל שלי כדי להעביר את המסר", הצדיקה אז את הקמפיין, "קיוויתי שהמראה שלי יבהיר את סכנת המוות ברזון".

קארו נאבקה גם במהלך חייה הבוגרים במחלה, כאשר בתחילה השנה הודיעה כי עלתה למשקל של 42 קילוגרמים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק