צפו: האירועים שאסור לשכוח משנת 2010

השבוע יסתיים העשור הראשון של שנות האלפיים. הכורים בצ'ילה, ענן האפר באירופה, וליידי גאגא בשמלת הבשר הבלתי נשכחת, הרוגים, אסונות ומונדיאל שכולם שרים בו וואקה וואקה. הנה התמונות והאירועים שאסור לשכוח משנת 2010 שעוד רגע מסתיימת

בסוף השבוע הבא העולם סוגר עשור ראשון של האלף השלישי. עשור של מאות אלפי הרוגים, אסונות, התרסקויות, גל חום, גל קור, טכנולוגיה פורצת דרך, ליידי גאגא - וגם סיפור מדהים על 33 כורים שחולצו אחרי 69 ימים בחושך.

בין הסיפורים המעניינים של השנה אפשר למצוא את חיסול מבחוח שעורר הדים בכל העולם. תמונות החיסול של מחמוד אל מבחוח בדובאי חשפו את דמויות המחסלים וגרמו לעולם להפנות אצבע מאשימה כלפי ישראל, אבל מלמבד התמונות מדובר בחיסול מקצעי שכמעט ולא התגלה. הפתולוג שבדק את גופתו של מבחוח אמר שהיה זה אחד המקרים הקשים לפענוח.

באינדונזיה פורסם סיפורו של בן השנתיים שלוקח לריאות: ארדי ריזאל, פעוט בן שנתיים בלבד, נהג לעשן שתי קופסאות סיגריות ביום. הרשויות באינדונזיה כבר הציעו למשפחה רכב חדש במתנה אם הפעוט ייגמל, אבל האם דיאנה אומרת: "הוא מכור לחלוטין, אם הוא לא מקבל את הסיגריה, הוא מתעצבן וצועק ודופק את ראשו בקיר, הוא אומר שהוא לא מרגיש טוב". בהמשך השנה פורסם על תהליך הגמילה של הפעוט.

אירופה וארצות הברית משותקות בגלל השלג, אבל כבר באפריל אירופה שותקה בגלל ענן אפר וולקני. התפרצות הר געש באיסלנד יצרה ענן ענק של אפר וולקני שאיים על האיים הבריטיים ועל צפון אירופה. רוב נמלי התעופה באזור סגרו את המרחב האווירי ומי שניסה לטוס באותם ימים בילה שעות ואף ימים בשדה התעופה.

עוד סיפורים בולטים: מונידאל 2010 הראשון שנערך ביבשת השחורה, וכולם שרים את הווקה ווקה. המלחמה הקרה חוזרת כשארה"ב מגרשת 11 מרגלים רוסים בהם גם אנה צ'פמן. גל חום קיצוני מייבש את האירופים ועשן שריפות ענק מחניק את מוסקבה. עשרה בני ערובה נהרגים באוטובוס התיירים בפיליפינים וליידי גאגא בוחרת בשמלת בשר.

פול התמנון מת ובממלכה המאוחדת צוהלים לקראת חתונת השנה בעיר בה שוהה מייסד ויקיליקס במעצר בית, אבל הסיפור שאותו העולם יזכור כנראה יותר מכל, הוא סיפורם של 33 הכורים בצ'ילה - שהיו לכודים במשך 69 ימים בבטן האדמה, בחושך, בחום נוראי ובלחות שגם תושבי תל אביב לא מורגלים בה. אחרי 25 שעות חילוץ שהועברו בשידור חי בכל העולם וגם בחדשות 2 באינטרנט - הם יצאו אל האור בריאים ושלמים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק