בגלל השלג: רבבות פספסו ארוחת חג המולד

מזג האוויר הקשה במערב אירופה תקע עשרות אלפים בנמלי התעופה ביבשת. אלפים שבחרו ברכבת - נתקעו אף הם בדרכים, וקיבלו שמיכות ומשקאות חמים. בנורווגיה העבירו עשרות נוסעים את ערב החג בבסיס צבאי

העבירו את החג בנמל התעופה. נוסעים בנמל התעופה בהית'רו, לונדון. ארכיון (רויטרס)

חג בבית הנתיבות: אלפי בני אדם שתכננו לחגוג עם קרוביהם את ערב חג המולד באירופה נתקעו בדרכים, לרבות בשדות התעופה ביבשת בגלל מזג האוויר הקשה והשלג שממשיך לרדת בכמויות.

רק בצרפת פספסו 30 אלף בני אדם את ארוחת החג, בגלל ביטול טיסות ובעיות תחבורה נוספות. בנמל התעופה שארל דה-גול בפריז בוטלו 400 טיסות, ורבים נותרו תקועים בשדה התעופה. טיסות נוספות בוטלו גם בבלגיה ובגרמניה - שמכוסות אף הן בשלג. חלק מהנוסעים שוהים בנמל התעופה כבר מספר ימים, מחכים עדיין לטיסתם מראשית השבוע.

גובה גם מחיר בנפש

בדרום צרפת נתקעו 40 נוסעים ברכבת, כשזו נתקעה במהלך נסיעתה בגלל השלג. הם קיבלו שמיכות ומשקאות חמים - וכך העבירו את ערב החג; בבלגיה נרשמו גם עיכובים קשים בתנועת הרכבות, בגלל הצטברותם של עשרות סנטימטרים של שלג על המסילות בבירה בריסל; בנורווגיה נאלצו מאות נוסעים להעביר את ערב החג בבסיס צבאי בגלל מזג האוויר.

מזג האוויר הקשה גובה גם קורבנות: בסוף השבוע נהרגה אישה בת 47 בדיזלדרוף שבגרמניה, בהתמוטטות גוש שלג כבד, במהלך טיולה באחד היערות באזור.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק