הכלבה שהמליטה 17 גורים ב-26 שעות

כלבת ריצ'בק מגרמניה הפכה למפורסמת בעולם כולו, לאחר שהמליטה מספר מדהים של 17 גורים. בעקבות ההמלטה המתישה, שארכה 26 שעות, נאלצו הבעלים להאכיל את הגורים בעצמם משום שהכלבה הייתה באפיסת כוחות. כעת, אחרי שהאם העייפה התאוששה, החליטו בעליה שלא לסכנה בהריון נוסף ושלחו אותה לעיקור

שבוע לאחר שהכלבה אתנה המליטה לא פחות מ-17 גורים בהמלטה אחת, בעליה שהפכו ל"דוגיסיטר" במשרה מלאה - החליטו לעקר אותה. "ההמלטה ערכה 26 שעות מתישות, אני לא רוצה לסכן את הכלבה בהריון נוסף", אומרת היום הבעלים רמונה ווגמן מגרמניה.

ווגמן בת ה-32 מאיברדצ'נהוף הסמוכה לברלין סיפרה כי נאלצה להאכיל בעצמה את 17 הגורים עם בקבוקי חלב מיוחדים, מפני שלאתנה לא היו מספיק פטמות להנקה ומשום שהייתה מותשת מההמלטה הקשה.

"הטיפול בגורים התברר כמשרה מלאה. האכלתי את הגורים לפחות חמש פעמים ביום במשך מספר שבועות", היא אומרת, "וכשהם לא רעבים הם כל הזמן רוצים לשחק בתוך הארגז הענק שהקמנו להם בסלון".

הבעלים של אתנה בוחרים בקפידה מי יקבל לידיו את הגורים שגידלו במו ידם. "כבר מסרנו שני גורים לחברים, וחלקם מכרנו ב-1,050 דולר, אבל יש משפחות שפשוט סירבנו למסור לידם גור, פשוט מפני שהייתה לנו הרגשה רעה לגביהם", סיפרה רמונה.

וכיצד בורחים שמות ל-17 גורים? רמונה החליטה לתת לכולם שמות אפריקנים, כיאה למוצא של הגזע שלהם. כל השמות שבחרה מתחילים באות B. שמונה הנקבות נקראות בת'ני, בינתה, באיה, באשימה, בטולי, בינקי, בורה וביסה, ותשעת הזכרים עונים לשמות בקיר, באנג'וקו, בליה, ברוק, בונדו, באיו, בוקקיו, ביטון ובולוס. מעניין איך היא מבדילה ביניהם...

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק