מתיחה ברשת: כריש "המוסד" מת בסיני

אם חשבתם שהמים בסיני שוב בטוחים - כנראה שגם אתם נפלתם ברשת. דיווח על שיכור מסרביה שקפץ על ראשו של "מלתעות" והרג אותו - התברר כתרמית. זהו הסיפור על התייר שצעק זאב

התמונה שעוררה את המהומה (Carolyn Drost)

הידיעה על כריש קטלני שמסתובב בים האדום ומאיים על התיירים בסיני עוררה לא מעט שמועות. האחרונה שבהן התבררה כמתיחה שהפילה גולשים רבים ברשת ואפילו גרמה מבוכה לעיתונאים רציניים.

זה החל כשסוכנות הידיעות המקדונית פרסמה בימים האחרונים את סיפורו של דראגן סטאביץ', תייר סרבי שביקר בגן העדן המצרי והשתכר כלוט. על פי הדיווח, הוא ניתר ממקפצה לתוך מי הים האדום, נחת על ראשו של הכריש והרג אותו. לידיעה צורפה, מלבד עדות ראייה, גם תמונה שכביכול נועדה להסיר כל ספק - אך רק עוררה חשד.

הסרבי שצעק כריש

במהרה החלו בלוגרים לתהות לגבי אמינות הסיפור, שאף פורסם ב"ניו יורק פוסט". הם גילו שהצילום פורסם כבר לפני שנה באתר אמריקני. הכריש ש"מת", התברר, בכלל צולם בקרוליינה, הרחק מהמזרח התיכון. בנוסף התברר כי הזן של הטורף הקטלני אותו בחרו המקדונים להציג - בכלל אוכל רק פלנקטון.

"מצטערים, דראגן", כתבו הבלוגרים שחשפו את התרמית לסרבי שזכה ל-15 דקות של תהילה והוכתר לגיבור שהציל את התיירות המצרית. "זה היה סיפור יפה וכולנו קיוונו שזה נכון. אבל תמשיך לקפוץ מהמזח - אולי זה עוד יקרה".

בינתיים ממשיכות הרשויות בסיני לנסות ולאתר את הכריש שהרג בתחילת החודש תיירת בת 70 מגרמניה. הקשישה שחתה מול חופי שארם א-שייח', הותקפה על ידי הכריש וננשכה למוות בכל חלקי גופה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק