ארה"ב: המתיחה בפייסבוק כמעט הסתיימה בלינץ'

חייו של טריז ג'פריז מפילדלפיה הפכו לגיהינום בגלל מתיחה ממש לא מצחיקה. אלמוני שכנראה מכיר אותו, פרסם את תמונתו בדף פייסבוק המיועד ללכידת רוצח ואנס סדרתי בפילדלפיה, תוך טענה שזהו קלסתרו של הרוצח. השמועה התפשטה עד כדי מצב בו המון של אנשים זועמים רדפו אחריו עד לפתח ביתו. חפותו הוכחה באמצעות דגימת DNA

דף הפייסבוק שכמעט גרם ללינץ' (חדשות 2)

המתיחה בפייסבוק כמעט נגמרה בלינץ' המוני: תושב פילדלפיה שתמונתו פורסמה ברשת החברתית בטענה כי הוא "רוצח ואנס סדרתי", זוהה סמוך לביתו על ידי המון זועם - וניצל ברגע האחרון ממוות ודאי. המשטרה המקומית חוקרת כעת מי פרסם את תמונתו של האזרח התמים, שהמתיחה כמעט עלתה לו בחייו.

תמונתו של טריז ג'פריז פורסמה ב"פייסבוק", תחת הכותרת: "עזרו לעצור את החונק מקנסיגטון. הוא רוצח ואנס סדרתי המטיל אימה על העיר פילדלפיה בחודש האחרון". המוני אזרחים "אחראים" החלו להפיץ את התמונה של ג'פריז באמצעות עלונים והודעות בטלפונים סלולריים, מתוך מחשבה שהם עוזרים בתפיסת הרוצח.

עבר בדיקת DNA: "הוא אינו חשוד"

אך בפועל, המונים מתושבי פילדלפיה האמינו כי ג'פריז הוא הרוצח וכאשר הוא זוהה ברחוב בעיר, החלו המונים לרדוף אחריו. ג'פריז הבין שמישהו המכיר אותו כנראה פתח את דף הפייסבוק כבדיחה אכזרית על חשבונו ומיד פנה למשטרה.

אחרי שמסר דגימת DNA, כינס מפקד המשטרה המקומית צ'רלס רמזי מסיבת עיתונאים, על מנת להבטיח לציבור שג'פריז חף מפשע. "הוא אינו חשוד, הוא לא קשור לחקירה", אמר רמזי לעיתונאים.

נכון לעכשיו, עדיין קיימות הודעות בפייסבוק ועלונים הנושאים את תמונתו של ג'פריז, אך המשטרה ביקשה מהציבור שלא לשים לב לפרסומים פרטיים ולקבל את המידע שלהם רק מפרסומים רשמיים של המשטרה. במקביל, חוקרת משטרת פילדלפיה מי מאחורי פרסום תמונתו של ג'פריז בפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק