השטפונות בארה"ב: בתים נסחפו בזרם

מזג האוויר החורפי משתולל בארה"ב: ארבעה בתי מגורים בצפון אריזונה קרסו ונשטפו עם זרם הנהר אחרי יומיים של גשמי זלעפות. שטפונות ומפולות בוץ גם בחוף המערבי, שם הכריז מושל קליפורניה שוורצנגר על מצב חירום, ובקולורדו סופות שלגים

החורף הסוער מכה לא רק באירופה. כוחות ההצלה בצפון אריזונה, ארצות הברית, חילצו הבוקר תושבים מארבעה בתים שנסחפו בגלל שיטפונות שנגרמו מכמות גשמים יוצאת דופן. בתים נוספים נמצאים בסכנה ועשויים לקרוס בימים הקרובים.

הסכרים באזור לא מצליחים לבלום את מי הנהרות שעולים על גדותיהם. למרבה המזל, איש לא נפגע באירועים האלה והתושבים הצליחו להתפנות ואפילו לפנות את הרכוש היקר להם. כבישים רבים ברחבי אריזונה נסגרו לתנועה ומאות מהתושבים שמתגוררים סמוך לנהרות, פונו מביתם. גם לחזאים אין בשורות טובות, והתחזית היא שהגשמים והשיטפונות יימשכו גם בימים הקרובים.

שטפונות גם בקליפורניה, שלג בקולורדו

הגשמים והשיטפונות מכים גם בקליפורניה. סמוך ללוס אנג'לס פונו 232 בתים שנמצאים בסכנת קריסה בעקבות כמות המים ומפולות בוץ עצומות. מושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר, הכריז אמש על מצב חירום במדינה בגלל מזג האוויר.

בהרי קולורדו רושמים כמויות שיא של שלג שיורד בימים האחרונים, חוסם את הכבישים במדינה ואת המעברים בין רכסי ההרים. חגיגה לגולשים , אבל תסבוכת לרבים מהתושבים שלא יכולים לנהל את חייהם כתמול שלשום.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק