ההורים נדהמו: התינוק הוא בעצם תינוקת

חודש אחרי הלידה המשמחת, גילו בני זוג מדרום אפריקה כי בנם הטרי קני הוא, למעשה, בתם. הרופאים הסבירו להורים ההמומים כי פגם גנטי נדיר הפוגע באיזון ההורמונלי גורם לאיברי המין לגדול בצורה לא טבעית, מה שגרם לתינוקת להיראות כמו תינוק. הטיפול היחיד הוא טיפול הורמונלי שכנראה ילווה את מקנזי הקטנה כל חייה

מדלישה ומקנזי , כשהיה קני (דיילי מייל)

בני הזוג קנת' ומדלשיה היסקוק מווירגינג שבדרום אפריקה היו מאושרים עם הולדת בנם הראשון, אח לבתם בת ה-3. הם קראו לו קני ג'וניור, קנו לו מכוניות צעצוע ובגדים בצבע תכלת, והאב הטרי כבר תיכנן איך הוא ובנו ישחקו ביחד כדורגל. אלא שאחרי חודש שלם, גילו ההורים: זה לא תינוק - זו תינוקת.

מאז הלידה, האם הרגישה שמשהו מוזר עם התינוק החדש. במשך חודש שלם היא הסתובבה עם ספיקות ושאלות, ובסופן היא החליטה לקחת את קני הקטן לבדיקות רפואיות. אחרי בחינות חוזרות, הרופאים הנבוכים הסבירו לאם שבנה הפעוט הוא בעצם בתה הפעוטה שנולדה, בטעות, עם מה שנראה כמו איברים זכריים.

"היינו בהלם מוחלט, לא ידעתי מה לומר, זה נראה לא אמיתי - לא היה בזה שום הגיון", אמרה מדלשיה, האם המופתעת. אבל ההורים נאלצו לשנות הכל: ארון הצעצועים עודכן בבובות במקום מכוניות, הבגדים הכחולים - הוחלפו בוורודים, וקני הפך למקנזי.

הפרעה תורשתית נדירה משבשת את ייצור ההורמונים

הרופאים הסבירו להורים ההמומים כי קני סובל מהפרעה תורשתית נדירה המכונה בשפה הרפואית congenital adrenal hyperplasia. ההפרעה גורמת לפגיעה בייצור ההורמונים קריסטול ואלדוסטרון. בלי ההורמונים האלה, הגוף מפיץ אנדרוגן - סוג של הורמון זכרי, וזה מה שגרם להופעת איברי מין מוגדלים - שנראו במבט ראשון כמו איבר מין של זכר.  

התופעה הנדירה פוגעת בלידה אחת מתוך 15,000 לידות, והטיפול היחיד הוא טיפול הורמונלי שכנראה ילווה את מקנזי הקטנה במהלך כל חייה. "נעניק לה את הטיפול הטוב ביותר, כדי שתוכל לחיות חיים נורמלים ככל שניתן", אמר אביה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק