רומא: פצצה אותרה בתחנת רכבת תחתית

עובד בתחנת רכבת תחתית בשוליה של בירת איטליה איתר אחר הצהריים פצצה בתחנה. הוא הזעיק את המשטרה, שסגרה ופינתה את התחנה מנוסעים ועובדים. חבלנים מנסים כעת להעריך את עוצמתו של המטען

הטרור שוב כמעט מכה באירופה: רשויות התחבורה ברומא דיווחו אחר הצהריים על פצצה שנמצאה באחת מתחנות הרכבת התחתית בבירת איטליה.

הרשויות בבירה דיווחו כי מטען חבלה אותר על ידי עובד הרכבת התחתית, בתחנת רביבייה בשוליה של הבירה. על פי הדיווחים, התחנה פונתה מהנוסעים והעובדים ומומחים לסילוק פצצות הגיעו למקום וניטרלו אותה. לדברי כוחות הביטחון האיטלקים, המטען הכיל חומר נפץ רב, שהונח בתוך שקית קניות עם חוטים, אולם לא נמצא במקום נפץ שהיה אמור להפעיל את הפיצוץ.

המבנה של המטען, העלה חשד שגורמים שונים ניסו להתריע, אך לא ברור האם הייתה כוונה לגרום לפיצוץ. התקשורת האיטלקית העלתה סברה שמדובר במתנגדים לברלוסקוני, שרצו לעורר פרובוקציה.

רק אתמול נעצרו בבירה אירופית אחרת, לונדון, 12 גברים בחשד בחשד שתכננו לבצע פיגוע טרור גדול בחג המולד, שחל השבוע.

החשודים, בני 17 עד 28, תושבי קרדיף, סטוק ולונדון, נעצרו אתמול בשעה 7:00 בבוקר, שעון ישראל. על פי המידע, המתקפה הייתה בשלבי תכנון סופיים: "כולם נעצרו בביתם ועכשיו השוטרים עורכים סריקות ובדיקות בבתים כדי למצוא חומר מרשיע", אמר דובר משטרת לונדון ששיבח את שיתוף הפעולה בין גופי הביטחון השונים במדינה וסוכנויות המודיעין בעולם המערבי.

ג'ון גייטס, מהיחידה ללוחמה בטרור של המשטרה הבריטית, אמר כי "זה היה אמור להיות פיגוע גדול ורק בזכות מודיעין ושילוב של כמה כוחות, זה נמנע".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק