בריטניה מאחלת החלמה מהירה לאבי כהן

אבי כהן היה השחקן הישראלי הראשון שיצא לשחק בליגה האנגלית. הוא הבקיע במדי ליברפול האגדית בעונת 79-80, ושיחק גם במדי גלזגו ריינג'רס. בשני המועדונים שמעו על התאונה הקשה ושולחים איחולי החלמה מהירה למשפחת כהן ובמיוחד לבן תמיר, שגם הוא כמו אביו, משחק בליגה האנגלית

פציעתו החמורה של אבי כהן מדאיגה מאד גם את אוהדיו באי הבריטי, שזוכרים היטב את השנים היפות שלו על המגרשים בממלכה. כהן בילה את שיא הקריירה שלו בבריטניה, כשעלה בהרכב ב-24 משחקים כמגן במועדון היוקרתי של הליגה האנגלית הבכירה.

באתר "ליברפול דיילי פוסט" נכתב שכהן הוא הישראלי הראשון ששיחק באנגליה, כשעבר מישראל למועדון האדום של העיר ב-1979. האוהדים הזכירו בעיקר את השער שכבש כהן נגד אסטון וילה, במשחק שהבטיח למועדון שלו את תואר האליפות בעונת 1979-80, האתר מזכיר גם את השער העצמי שהבקיע במשחק ההוא ואת החזרה לאי - למדי אחת משתי הקבוצות החזקות בליגה הסקוטית, גלזגו ריינג'רס, בעונת 1987-88 .

ב"דיילי מייל" וב"סאן" מביאים את סיפורו של האב בשנות ה-80, ולצדו מזכירים כי גם בנו תמיר, קשר נבחרת ישראל בכדורגל, הלך בדרכו ומשחק בימים אלה בפרמייר-ליג, במדיה של בולטון.

ה"הראלד סקוטלנד" משחזר היום את החתמתו של כהן במועדון הריינג'רס לשבעה משחקים. האתר מצטט את הדברים שאמר כהן זמן מה אחרי שעזב, בסוף שנות השמונים, אז הסביר מדוע הוא עזב את הקבוצה. "מאוד רציתי להשאאר בסקוטלנד, במיוחד עם מועדון הריינג'רס, מועדון גדול מאוד", אמר כהן. "אבל הייתי בן 31, עם ילדים קטנים והמשפחה יותר חשובה, רציתי לחזור הביתה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק