מושתלת הפנים פגשה את משפחת התורמת

עד לסוף השבוע האחרון, מושתלת הפנים האמריקנית הראשונה קוני קאלפ לא ידעה מי האישה שאת פניה קיבלה ב-2008 בניתוח תקדימי. עכשיו החליטה משפחת התורמת שמתה מהתקף לב, להיחשף - ולפגוש את האישה שהשתילו לה את פני יקירתם. בתה של התורמת אמרה: "אני יכולה לראות דמיון"

קוני קאלפ, כיום (AP)

מושתלת הפנים האמריקנית הראשונה אמרה בראיונות בעבר שהאישה שתרמה לה את איברי הפנים שלה, הצילה אותה מחיים של נשימה ואכילה דרך צינור, אך עד עתה כל מה שהיא ידעה על התורמת, היה שהיא מתה ב-2008.

שנתיים לאחר שפניה של אנה קספר אוחדו עם מה שנשאר מפניה של קוני קאלפ, משפחתה של קספר המנוחה החליטה לחשוף שהיא הייתה התורמת, כדי להנציח את זכרה. "היא נתנה מזמנה, מכספה. היא נתנה דברים רבים שלא היו לה - לאנשים אחרים", אמר בעלה של קספר, רון, לעיתון המקומי "פליין דילר" בקליבלנד, ארה"ב. "כשהם שאלו על התרומה, ידענו שזה מה שהיא הייתה רוצה לעשות".

הקספרים וקוני קאלפ נפגשו בפעם הראשונה בסוף השבוע האחרון. קאלפ, בת 47, הודתה לתורמת שלה מאז שעברה את הניתוח הסבוך - אך מעולם לא ידעה איך קוראים לה. היא אמרה לעיתון שהמפגש היה טוב, אחרי כמה רגעים מביכים.

"אני בהחלט יכולה לראות דמיון באף"

"הם פשוט אנשים מאוד נחמדים", אמרה. "זה מגניב, כמה דברים יש לנו במשותף". בתה בת ה-23 של התורמת, בקי קספר, הוסיפה שהיא יכולה לראות חלקים מאמה בקאלפ, למרות שמבנה העצמות שלהן שונה.

היא אמרה כי, "אני בהחלט יכולה לראות דמיון באף. אני יודעת שהיא רואה את זה מלמעלה ומחייכת, שהיא מאוד שמחה".

בעלה של קוני קאלפ ירה בפניה ב-2004. הכדור הרס את אפה, ניפץ את לחייה ועיוור אותה כמעט לגמרי. פניה היו כה מעוותות, עד שאפילו ילדיה ברחו ממנה וקראו לה "מפלצת".

לאחר שאנה קספר מתה מהתקף לב ב-2008, מומחה השתלות פנה למשפחתה האבלה ושאל אותם על תרומת פנים. המשפחה כבר הסכימה לתרום את לבה, כליותיה, כבדה ועיניה. "אמי הייתה אומרת, 'לעזאזל, אם אני לא יכולה להשתמש בזה ומישהו אחר יכול, שייקח את זה'", נזכרה הבת בקי במה שחשבה אז.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק