לפני עימות? קוריאה הדרומית ערכה עוד אימון צבאי

על אף האיומים במלחמה מצד שכנתה, קיימה קוריאה הדרומית אימון צבאי, שכלל שימוש באש חיה. עכשיו מחכה הקהילה הבינלאומית לתגובה של פיונגיאנג

מתרגלים וחוששים מלחמה בקוריאה (רויטרס)

על רקע המתיחות מול שכנתה מצפון, ערכה היום קוריאה הדרומית תרגיל צבאי שכלל שימוש באש חיה באזור המריבה של שתי המדינות. בסיאול התעלמו מהאיומים של פיונגיאנג וגם ישיבת החירום של מועצת הביטחון של האו"ם קודם לכן הסתיימה ללא תוצאות.

התמרון שהטריד את הקהילה הבינלאומית היה אמור לצאת לדרך כבר בסוף השבוע, אבל בגלל תנאי מזג אוויר קשים, הוא נדחה להיום. התרגיל הצבאי נמשך שעתיים בלבד ובמהלכו נורתה אש ארטילריה. במקביל, על פי הדיווחים, ערכו הדרום קוריאנים ניסויים בפצצות חודרות בונקרים סביב אי המריבה יונפיונג.

צפון קוריאה מדברת בשני קולות  

תושבי האי ואלה המתגוררים ביישובים סמוכים לגבול המשותף קיבלו הוראה לרדת למקלטים לקראת התרגיל מחשש לתגובה של הצפון, אבל כזו, למרות האיומים, לא הגיעה. "אני לא יכול להגיד כמה טילים נורו, חלקם נשמעו מרחוק וחלקם נפלו קרוב לכאן וזה היה רועש מאוד. המשלט רועד וכל האנשים כאן מאוד מודאגים , גם אני מודאג", דיווח כתב סוכנות הידיעות רויטרס שהצטופף יחד עם עשרות דרום קוריאנים במקלט באי יונפיונג .

בחודש שעבר ערכה סיאול תרגיל אש סמוך לאי, קרוב מאוד לגבול המשותף.בפיונגיאנג הגיבו בירי לכיוון האי וכתוצאה מכך נהרגו שני אזרחים ושני חיילים. מבנים על האי נהרסו מההפצצה, ובקוריאה הגדירו את התקרית כחמורה מאז סיומה של המלחמה ב-1953.

אבל למרות המתיחות, או במקביל לרעשי המלחמה, נעשים גם מאמצים להביא לסיום הסכסוך. הדיפלומט האמריקני ביל ריצ'ארדסון הודיע שאנשיו של קים ג'ונג איל הסכימו להחזיר לשטח המדינה את פקחי סוכנות הגרעין הבינלאומיים של האו"ם כדי לפקח על אתרי הגרעין. "אפשר להרגיש את המתח באוויר", סיכם ריצ'ארדסון.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק