המסמכים שהביכו את מייסד ויקיליקס

ג'וליאן אסאנג' רצה שנדע את כל האמת על מנהיגי העולם, אבל מסמכים חדשים חושפים דווקא את העבר האפל שלו. המסמכים חושפים את חקירותיהן של שתי הצעירות שהתלוננו שאסאנג' תקף אותן מינית. "הוא ניסה לבצע מהלכים מיניים, לא הסכים ללבוש קונדום ושכב עם המון נשים כמו כוכב רוק", סיפרה אחת המתלוננות

האיש שהצליח להביך כמעט את כל מנהיגי המערב נתפס בעצמו עם המכנסיים למטה: מסמכים חדשים שנחשפו מגלים פרטים מביכים על חייו של מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג'. מקורביו של אסאנג' טוענים מתוקף כי מדובר בקונספירציה שנועדה לפגוע בו, כך מפרסם הבוקר הכתב יניב חלילי מ"ידיעות אחרונות".

ה"גרדיאן" הבריטי חושף מסמכים חסויים מתוך חקירתן של הצעירות השוודיות שמאשימות את אסאנג' בתקיפה מינית. שתי הצעירות טענו כי אסאנג' תקף אותן מינית ותיאוריהן דומים זה לזה. לטענתן, הוא ניסה להפשיט אותן בכוח וקיים עימן יחסי מין ללא אמצעי הגנה.

"בעיות אמינות קשות"

שתי הנשים ארחו את אסאנג' בבתיהן. "הלכתי לישון והתעוררתי באמצע הלילה מהמעשים שלו. הוא לא היה מוכן ללבוש אמצעי מניעה למרות שהתחננתי", סיפרה מיס דבליו. "הוא ניסה לבצע מהלכים מיניים בכל יום בדירה עד שבשלב מסוים ישנתי על מזרון בסלון", סיפרה המתלוננת השנייה, מיס איי. "הוא שכב עם המון נשים כל הזמן, ממש כמו כוכב רוק", הוסיפה מיס איי.

"אני לא יודע מיהן ומה שמותיהן, מדובר במזימה של הפנטגון להרוס את ויקיליקס", אמר אסאנג' בתגובה לפרשה. עם זאת, עורכי הדין שלו דווקא אינם מכחישים שקיימת היכרות בין השתיים למייסד ויקיליקס, אולם טוענים כי מערכת היחסים הייתה בהסכמה.

כשהחלה הפרשה להתפרסם, צצו אנשים נוספים שהעידו כי מדובר באדם בעייתי. "יש לו בעיות אמינות קשות, הוא מתנהג כדיקטטור", סיפר אדם שעבד עימו. "זוהי סכנה אמיתית שיש בידו מידע סודי רב כל כך", הוא הוסיף. "יחסיו עם נשים משפיעים על עבודתו. הוא שומר בסוד דברים רבים וממדר קולגות לעבודה", אמר עובד אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק