עקב הסופה: גטוויק והית'רו נסגרו

בבריטניה קיפחו אתמול את חייהם 4 אנשים בסופות השלג והקרח שמשתוללות במדינה, ושהגיעו לשיאן בסוף השבוע. כבישים, רכבות, וגם שדות תעופה נסגרו. בהית'רו שבלונדון יחודשו הטיסות רק אחר הצהריים

חורף אירופי. ארכיון (AP)

מיליוני בריטים נתונים כבר שבועות בסופות שלג וקרח - שהגיעו לשיאן בסוף השבוע. תנאי מזג האוויר הקשים סגרו כבישים רבים, רכבות וגם שדות תעופה. ברוב חלקי הממלכה, שוררות הטמפרטורות היטב מתחת לאפס.

בנמל התעופה הית'רו בוטלו כל הטיסות היום בין 10:00 בבוקר ל-17:00 אחר הצהריים, ואולם בעקבות התגברות השלג, הוחלט לסגור לחלוטין את מסלולי הטיסה. אותה התקבלה גם בהנהלת שדה התעופה גטוויק. עיכובים נרשמים גם באירלנד, סקוטלנד ו-וויילס.

סוף השבוע הנוכחי הוא האחרון לפני חג המולד וידוע כאחד העמוסים ביותר, אם לא העמוס ביותר, במהלך השנה. כלי התקשורת בבריטניה מדווחים כי לאחר שצנחו הטמפרטורות הלילה, מאות נהגים נתקעו במכוניותיהם על הכביש המהיר אם.6 - שקפא לחלוטין.

לחזאים אין חדשות משמחות לבריטים - לטענתם, ישנו חשש אמיתי שהקיפאון הגדול, שמכונה שם גם "הגהנום הלבן", ישרור לפחות עוד חודש. לדברי הרשויות, "כמעט בטוח" שזה יהיה חודש דצמבר הקר ביותר בבריטניה מאז 1910.

במטח השלג הכבד האחרון שירד שם אתמול, נהרגו לפחות 4 בני אדם. כאמור, שדות תעופה וכבישים נסגרו, וגם מערכת החינוך כולה. החזאים הבריטים אומרים, למרבה הצער, שהשיא כנראה עוד לא הגיע.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק