אסאנג' לצעירה אוסטרלית: אני רוצה לחקור את נשיקותיך לעומק

על רקע פרשת האונס שבה נחקר מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג', נחשפת היום התכתבות מביכה שניהל אמן ההדלפות עם סטודנטית אוסטרלית לפני 6 שנים. הצעירה, כיום בת 25, מספרת כיצד נפגשה עם אסאנג' במסיבה באוסטרליה, ולאחר מכן הוטרדה על ידו באמצעים שונים במשך תקופה. הצעירה על אסאנג': הוא כלל לא סקסי

הדלפת ויקיליקס - עכשיו תור הרכילות: מסמכים מעברו של מייסד אתר ההדלפות ג'וליאן אסאנג' שדלפו לרשת מציגים תיעוד מביך במיוחד, מהתקופה שבה היה אסאנג' בן 33. מדובר בשלל הודעות דואר אלקטרוני ששלח אסאנג' לסטודנטית בת 19, שאותה הטריד במשך תקופה לאחר שהשניים התנשקו בסיומה של מסיבה.

המסמכים שנחשפו הם מתקופה של שנתיים לפני שייסד אסאנג' את ויקיליקס והם חושפים קשר בעייתי במיוחד בינו לבין הסטודנטית שזוכה לשם הבדוי "אליזבת'". על פי העולה במסמכים שנחשפו, פגש אסאנג' בסטודנטית לפיזיקה ומתמטיקה במסיבה במלבורן, בחודש אפריל 2004.

אסאנג' - "חנון, שקט ולא סקסי"

לפי מה שעולה בתכתובת בין השניים, מצאה לנכון אליזבת' לגשת לכיוונו של אסאנג' רק בגלל שהיה נראה לה מאוד שונה מכל הבליינים במקום. "הוא נראה מאוד שקט וחנוני. לא חשבתי שהוא סקסי, אלא פשוט מוזר ומעניין", אמרה אליזבת' לאחר חשיפת התכתובות.

לדברי אליזבת' המסתורית, ליווה אותה אסאנג' לביתה בתום המסיבה, כשלפתע נישק אותה בפתאומיות. "זה היה בסדר בסך הכל. הוא לא ניסה שום דבר מוזר". בסוף אותה פגישה, לדברי אליזבת', החליפו השניים את כתובות הדואר האלקטרוני ונפרדו לדרכם.

מאותו הרגע, מספרת אליזבת', החלה מסכת קשה של הטרדות מצידו של אסאנג', שאף איתר את מספר הטלפון בבית הוריה והתקשר אליה, למרות שלא נתנה לו את המספר. הוא אף סירב להסביר לאליזבת' הכועסת מהיכן קיבל את המספר. לאחר שהגיבה בקרירות להודעת דואר אלקטרוני ששלח לה מיד לאחר מכן - ביקר אותה על כך שלא התנהגה כלפיו בנימוס.

אמן ההדלפות התגלה גם כאשף חידות הגיון

באחת ההודעות הראשונות ששלח אסאנג' לסטודנטית, הוא כתב לה כי מצא את נשיקותיה "מאוד מחמיאות" ואף הוסיף כי ברצונו "לחקור אותן יותר לעומק", אם היא תסכים.

בהמשך, ניסה אסאנג' לגרום לאליזבת' להתקשר אליו מרצונה, ושלח לה שורה של חידות, שעושות שימוש בפרטיה האישיים, כולל מספר לוחית הרישוי ברכבה, שפתרונן יסייע לה לגלות את מספר הטלפון שלו.

כאשר סירבה אליזבת' לפתור את החידות, המשיך אסאנג' להטרידה בדואר האלקטרוני ואף התקשר פעמים נוספות לביתה. למרות תחינותיה, לא פסק אסאנג' מלהטרידה עוד תקופה ארוכה.

כאשר נשאלה אליזבת' באשר למשפט שמתנהל נגד אסאנג' בשוודיה, בחשד לאונס, סירבה הצעירה, כיום כבר בת 25, להתייחס למקרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

ג'וליאן אסאנג' יצא ממעצר: "אמשיך לחשוף"

"ויקיליקס מאיימים: ישראל היא הבאה בתור"

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"

רה"מ מתייחס להדלפת מסמכי ויקיליקס: "נחכה ונראה"