תחקיר: קטאר שיחדה במיליונים - וזכתה לארח את מונדיאל 2022

רשת NBC ספורט מפרסמת תחקיר מקיף, לפיו נציגי הוועדה של פיפ"א קיבלו 10 מיליון דולרים מהנסיכות העשירה במפרץ - והביאו לזכייתה באירוח טורניר גביע העולם ב-2022. התחקיר, המבוסס על הדלפה של בכיר בפיפ"א, מעורר סערה בעולם הכדורגל

סערה בעולם הכדורגל: רשת "NBC ספורט" האמריקנית מדווחת כי מעשי שחיתות הן שהביאו את קטאר לזכות באירוח טורניר גביע העולם בכדורגל בשנת 2022.

כתב הרשת, ג'ונתן אלטר, טען בכתבת תחקיר שערך ברשת כי נציגי קטאר הציעו שוחד לחברי הוועדה בפיפ"א, על מנת שייבחרו במדינה לארח את הטורניר.

לדברי הכתב, גורם בכיר בפיפ"א הדליף לו את הדברים, וציין כי כל חבר בוועדה קיבל כ-10 מיליון דולרים תמורת הצבעתו בעד נסיכות הנפט.

המדינה הראשונה מהמזה"ת שתארח הטורניר

בראשית החודש נרשמה היסטוריה, כשנבחרה קטאר לאירוח המונדיאל בעוד 12 שנה, ובכך הפכה למדינה הראשונה מהמזרח התיכון שזוכה באירוח הטורניר. הנסיכות העשירה גברה על אוסטרליה, יפן, דרום קוריאה ואפילו ארצות הברית - והודיעה כי לשם כך תקים את מפעל הבנייה הגדול בתולדות האנושות, בהשקעה של יותר מ-50 מיליארד דולרים.

מדינות רבות טענו לשחיתות בזמן ההצבעה. בבריטניה פורסם תחקיר מקיף מספר ימים לפני ההצבעה, לפיו שחיתויות במיליוני דולרים וסגירת חשבונות בין מדינות הם שמניעים את נציגי המדינות בארגון להצביע בעד מועמדת כזו או אחרת.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק