ג'וליאן אסאנג' יצא ממעצר: "אמשיך לחשוף"

ג'וליאן אסאנג' השתחרר הערב למעצר בית, לאחר שהערעור בעניינו נדחה. לכתבים הרבים אמר בצאתו מבית המשפט, כי "אני מקווה להמשיך בעבודתי, לחשוף עוד פרטים שטרם נחשפו, ולהגן על חפותי"

הערעור שהגישה שוודיה נדחה - וג'וליאן אסאנג' מייסד ויקיליקס השתחרר הערב מהכלא בלונדון, היישר לווילת יוקרה של חבר, כשבמקביל הוא ממשיך לנסות ולעצור את תהליך ההסגרה שלו לשוודיה. 

כאן באתר העברנו את שחרורו ומעברו למעצר הבית בשידור חי. עם יציאתו אמר אסאנג' לכתבים ולצלמים הרבים שנכחו במקום, כי הוא "מקווה להמשיך בעבודתי ולהגן על חפותי". הוא הוסיף, "אחשוף פרטים נוספים שטרם נחשפו".

עורך דינו של אסאנג' ג'פרי רובינסון ביקש אתמול מבית המשפט שלא להדליף את כתובתו החדשה של מייסד ויקיליקס. עורך הדין טען שחשיפה כזו תפר את זכותו של אסאנג' לפרטיות. כשהפרקליט ביקש את הבקשה - פקידי וראשי בית המשפט המכובד בלונדון פרצו בצחוק.

השופט הווארד רידל אמר שניסיון לשמור על הכתובת של אסאנג' חסויה, עומדת בניגוד לפילוסופיה של האיש שמטיף לפתיחות ולחשיפת כל האמת.

השופט מסר מעל מושבו את הכתובת המלאה

השופט, אולי עם טיפת רשע, אמר שהוא לא מוכן לשמור את כתובת בית היוקרה עם עשרת החדרים שנמצא באלינגהאם האל, 30 ק"מ מלויסטופט שבסאפלוק, בסוד. הוא קרא את הכתובת בקול רם מאוד מעל מושבו, והעיתונאים - כולם, הוציאו עטים ורשמו.

אסאנג' עדיין לא הגיע לבית היוקרתי, מפני שבשוודיה הגישו ערעור נגד השחרור. הנציג שהגיע ממערכת המשפט בשוודיה, ג'מה לינפילד, אמר ש"לאסאנג' יש את הכסף ואת המניע להיעלם". דיון בנושא השחרור למעצר הבית, ייערך בלונדון מחר.

סלבריטאים מתגייסים למען אסאנג'

השופט הודיע לבית המשפט שסלבריטאים בריטים גייסו ללא קושי סכום של 240,000 ליש"ט - ערבות למען שחרורו של אסאנג' ואם ירצה, יש עוד הרבה מאוד מפורסמים כמו הבימאי מייקל מור שמוכנים להעביר מאות אלפי דולרים למענו.

אסאנג' מואשם בשוודיה בהטרדה מינית של שתי נשים, הטרדה שביצע בחודש אוגוסט האחרון. הוא טוען שההאשמות מגוחכות ונובעות ממניעים פוליטיים של מנהיגים שרוצים לעצור את ההדלפות בוויקיליקס.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק