קוד הלבוש בבנק: תחתוני "סבתא"

הבנק השוויצרי UBS פרסם כללים נוקשים כדי לשמור על אחידות במראה העובדים. על פי הכללים החדשים, אסור ללבוש תחתונים קטנים או הדוקים מדי, חזיות תחרה שחורות ושורשים בשיער הם מחוץ לתחום. הגברים נדרשים להופיע עם עניבה שמתאימה לעצמות הפנים ולהיפטר מכל הגרביים עם הדמויות הצבעוניות שבמגירה

תשכחו מחוטיני (דיילי מייל)

עובדי הבנק השוויצרי UBS, שנחשב לאחד מהבנקים הגדולים בעולם להשקעות, גילו השבוע שמלבד כישורים מקצועיים ויחסי אנוש טובים, הם יידרשו לשנות את ההופעה החיצונית והסטייל  האישי שלהם כדי לשמור על מקום עבודתם.

בחוברת שפרוסה על פני 43 עמודים, מתואר בפרטי פרטים מהו קוד הלבוש הנדרש, ויותר מכך - מה אסור ללבוש למקום העבודה. העובדות בארגון נדרשות לדוגמה להגיע עם בגדים תחתונים בצבע העור כשהן לובשות בגדים בהירים, ולהימנע מתכשיטים ראוותניים או לק צבעוני בציפורניים.

בנוסף, הן נדרשות להימנע מחצאיות הדוקות מדי ובכל מקרה, לעשות שימוש רק בתחתונים רפויים שאינם מבליטים את הישבן. הדרישות במקרה של העובדים, לא פחות מוזרות. כך למשל הם צריכים לבחור ב"עניבות שמתאימות למבנה העצמות של הפנים", ולהיפטר מגרביים צבעוניים מדי או כאלה שמודפסות עליהם דמויות צבעוניות.

"נעליים הדוקות גרועות כמו חיוך מאולץ"

קוד הלבוש אוסר גם לבישת נעליים הדוקות מדי שמשול לטענת כותבי הנוהל לחיוך מאולץ. עוד נכתב בחוברת כי "העובדים צריכים גם לדאוג לכך שהשורשים הטבעיים בשיערם לא יופיעו במידה שהם צובעים אותו".

אך מלבד ההופעה החיצונית, עובדים משני המינים נדרשים "להימנע מריח ריח חזק של בצל, שום, ועשן סיגריות". המהלך הוא חלק מהניסיון לשפר את תדמית הבנק, שסבל נזק תדמיתי אחרי המשבר הפייננסי העולמי לפני כשנתיים. בניסיון להסביר את הרעיון מאחורי הנהלים הנוקשים, דובר הבנק ציין כי הנכס היקר ביותר של הבנק הוא המוניטין שלו - הסבר שלא ממש מצליח לשכנע את כל העובדים.  

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק