מייסד ויקיליקס יישאר במעצר

שבוע לאחר שהסגיר את עצמו לידי המשטרה, ביהמ"ש בלונדון החליט לשחרר בערבות את מייסד ויקיליקס החשוד באונס. שוודיה מיהרה לערער על ההחלטה, וכעת אסאנג' ממתין להכרעה

אחרי שבית המשפט בלונדון שחרר בערבות למעצר בית את מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס ג'וליאן אסאנג', נראה שהוא לא ישתחרר בקלות. שוודיה הגישה ערעור על ההחלטה לשחררו למעצר בית וכעת הוא ממתין להכרעה כשהוא עדיין מאחורי הסורגים.

בשבוע שעבר עצרו חוקרי הסקוטלנד יארד את אסאנג' בן ה-39,  לאחר שנכנס לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו. נגד מייסד ויקיליקס שהסתתר בחודשים האחרונים באחד מהפרברים של לונדון, הוצא בתחילת החודש צו מעצר בינלאומי בחשד לביצוע עבירות המין בצעירה שוודית.

אסאנג' טוען לכל אורך הדרך כי הוא חף מפשע וכי מחפשים אותו בעקבות החשיפות שפירסם, אולם החליט להסגיר עצמו כדי שיוכל להוכיח את חפותו ולצאת מהמסתור.

אסאנג' מואשם על ידי הרשויות בשוודיה בעבירות מין, הכוללות יחסים לא נאמנים, שני סעיפים של הטרדה מינית וסעיף אחד של אונס. חשוב לציין שההאשמה החמורה באונס מתייחסת לקיום יחסי מין ללא קונדום - מעשה המוגדר כעבירה על החוק בשוודיה. יתרה מזאת, אין כל וודאות כי אסאנג' ביצע גם את העבירה הזו, משום שהוא טוען כי הקונדום נקרע בטעות, בעוד המתלוננת נגדו טוענת כי קרע את אמצעי המניעה בכוונה תחילה.

עורך דינו של מייסד אתר ההדלפות, מארק סטיבנס, הזהיר כי כל ניסיון להסגירו לשוודיה יסוכל, בעיקר בטענה שאם יוסגר - עלול אסאנג' להיות מועבר לידי האמריקנים. הפרקליט טען כי ההאשמות נגד אסאנג' הן "תעלול פוליטי". לפי הדיווח, בוושינגטון עוקבים "מקרוב מאוד" אחר ההתפתחויות בנושא.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

"ויקיליקס מאיימים: ישראל היא הבאה בתור"

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"

רה"מ מתייחס להדלפת מסמכי ויקיליקס: "נחכה ונראה"