צרפת: צעיר חטף ילדים באיומי חרב - ונעצר

העיר בסנקון במזרח צרפת התעוררה הבוקר ליום של אימה: צעיר בן 17, ככל הנראה מעורער בנפשו, חדר לגן ילדים ובאיומי חרב לקח 6 מהפעוטות ואת הגננת כבני ערובה. כוחות הימ"מ הצרפתי הוזעקו לזירה, חילצו את החטופים ללא פגע ועצרו את הצעיר

הסתיים בשלום: צעיר חמוש בשתי חרבות נכנס הבוקר לגן ילדים בעיר בסנקון מזרח צרפת – והתבצר במקום, כש-6 מילדי הגן מוחזקים כבני ערובה. כעבור מספר שעות פרצו למקום אנשי הימ"מ הצרפתי, חילצו את החטופים ללא פגע - ועצרו את בן ה-17.

דובר מטעם משטרת המחוז סיפר לכלי התקשורת כי "בחדר אליו נכנס הצעיר היו כ-20 פעוטות, בגילאים 4 עד 6. החוטף שיחרר כמה מהילדים, וכעת הוא מחזיק ב-5 ילדים ובגננת כבני ערובה".

בעירייה המקומית הוסיפו כי החוטף הוא צעיר כבן 17, שנראה מעורער בנפשו ומדוכא. "הוא נזקק לטיפול תרופתי אולם לא לקח את התרופות מזה כמה ימים", אמר ראש העירייה ז'אן-לואי פוסרה. "המשטרה עומדת בקשר עם החוטף ומנסה למלא אחר דרישותיו.

השטח שמסביב למבנה גן הילדים נסגר לתנועת אזרחים, וכוח מיחידת הימ"מ הצרפתי הוזעק משטרסבורג ופרץ לגן. כאמור, החילוץ הצליח והוא נעצר.

אירוע החטיפה של ילדים האחרון בצרפת התרחש לפני 17 שנה, אז הוחזקו 6 בנות והמורה שלהן כבנות ערובה בידיו של אדם שחיבר על גופו מטעני חבלה, ודרש 18 מיליון דולר בתמורה לשחרור בנות הערובה. בסופו של דבר נהרג החוטף באירוע ההוא בידי צלפי המשטרה, ובנות הערובה חולצו בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק