"המחבל המתאבד" בניו זילנד: יהודי עם תפילין

הנוסעים ואנשי הצוות ששטו על מעבורת בניו-זילנד הופתעו לראות אתמול את אחד מהתיירים הישראלים על הסיפון, קושר לעצמו קופסאות שחורות מוזרות עם חוטים. אנשי הצוות הזעיקו את המשטרה ואת כוחות הימ"מ של ניו זילנד, ש"השתלטו" על האיש. רק מאוחר יותר התברר שמדובר באי הבנה מביכה במיוחד

תקרית מביכה - בגלל תפילין. צילום ארכיון (רויטרס)

תייר ישראלי עורר דרמה של ממש במעבורת ניו-זילנדית. אנשי הביטחון חשדו שמדובר במחבל מתאבד, הזעיקו את הימ"מ והשתלטו על המעבורת באירוע שלא היה מבייש סרט הוליוודי. הסיבה לכל הבלגן: תפילין על ראשו של היהודי.

התקרית אירעה אתמול, לאחר שהישראלי החל להניח תפילין בשעות הבוקר במהלך הפלגה במעבורת. לדברי חברת המעבורות "קיווירייל", אנשי הצוות שהיו אחראים על 750 האנשים שעל הסיפון, היו מודאגים מה"חוטים" על ראשו של האיש וחשדו כי מדובר במחבל מתאבד שמתכוון להתפוצץ - ויצרו קשר עם המשטרה לפני שהמעבורת עגנה.

מחלקת הטרור במשטרת ניו-זילנד בליווי כוחות הימ"מ של המדינה עלו על המעבורת בעיר פיקטון, בדרום האי. השוטרים התנפלו על האיש ועל ישראלי נוסף ששהה על המעבורת, הפילו אותם ארצה ולקחו אותם לחקירה.

"היו לו שתי קופסות מוצמדות, אחת לרגל ואחת למצח"

"היו לו שתי קופסות מוצמדות, אחת לרגל ואחת למצח", סיפר דובר החברה, קווין רמשו והוסיף, "היו מה שנראה אז כחוטים, מחוברים אליהן". הממונה על יחסי הגזע בניו-זילנד, ג'וריס דה ברס, אמר שהתגובה החמושה היא "מצערת" ושהיא מעידה על "פחד מופרז מטרור" במדינה.

"זו רק תזכורת לכך שאנו חייבים לעצור ולחשוב לפני שאנו קופצים למסקנות", אמר דה ברס. משטרת ניו-זילנד אישרה שהאיש נחקר לאחר דיווחים שהוא מתנהג באופן חשוד, ושוחרר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק