עיירה למכירה תמורת 800 אלף דולר

זוג בניו זילנד מציע למכירה עיירה פסטורלית באי הדרומי. אמנם מדובר בעיירה מרוחקת, אבל תמורת המחיר האטרקטיבי תקבלו 18 בתי עץ, בית מלון מקומי וסניף דואר שממוקמים בנוף פסטורלי של הרים מושלגים. ויש גם בונוס: הרוכש החדש יוכל להחליט על שמה של העיירה

בתקופה שבה מחירי הנדל"ן בארץ רותחים, תרשו לנו להציע לכם אפשרות אחרת להשקעה: עיירה קטנה ומרוחקת בניו-זילנד, שעומדת למכירה תמורת סכום פעוט של 800,000 דולר בלבד.

בתמורה לסכום בו אפשר בקושי לקנות דירת חדר וחצי בפ"ת, תקבלו את המלון המקומי, את תחנת המשטרה, את בית העירייה ועוד 18 בתים. כרגע, על השלט שמתנוסס בכניסה לעיר כתוב "אוטירה" -  אבל מי שיקנה את העיר, יהיה רשאי לשנות את שמה על פי רצונו.

בעיירה, שממוקמת על הר גבוהה ברכס הדרומי של האי, חיים היום 44 תושבים. אמנם היא קצת מרוחקת, אבל המוכרים מספרים שהנוף עוצר הנשימה מפצה על הכל: התושבים מתעוררים מדי בוקר לנוף של פסגות מושלגות ופארק לאומי שפרוס לרגליהם, בו מתרוצצות ציפורים מעשרות מינים שונים.

המקום אמנם מרוחק - אבל לא מנותק. הרכבת מהעיר הגדולה של האי הדרומי, קרייסטצ'רץ', מגיעה אליו בכל יום פעמיים ביום. באותיות הקטנות נכתב שבימי החורף, אוטירה עשויה למצוא את עצמה מנותקת למשך ימים ארוכים - וקרים מאוד.

נוף פסטורלי: רכס הרים ובקתות עץ

המלון הוא הנקודה היחידה שאפשר להניח בה את הראש ברדיוס של מאות קילומטרים. מלבד נוף מרהיב, תמצאו בו גם בירה וארוחות חמות, וסניף דואר שבו תוכלו לקבל משלוחים מהארץ. מלבד המלון, תוכלו למצוא בתים עשויים עץ, שנבנו עם הקמת העיירה בשנת 1920. חלקם צריכים אמנם לעבור שיפוץ, אבל הם משתלבים היטב עם הנוף הפסטורלי של המקום.

הבעלים הנוכחים של העיירה, ביל וקריסטין האנה, העמידו את העיר למכירה באתר מכירות מקומי בניו-זילנד וגם במשרד תיווך בקרייסטצ'רץ'. בני הזוג רכשו את העיירה בשנת 1998 כשעברו בסביבה במהלך חופשה. "חשבנו שאנחנו קונים רק את המלון", אמרה גברת האנה. "רק אחר כך הבנו שהעסקה כוללת את כל העיירה".

אחרי שעברו להתגורר באוטירה, והשקיעו את העשור האחרון לשיפוץ העיירה, הם מחפשים מקום נוח יותר להזדקן בו. הקונים האידיאלים לדעתם של בני הזוג, יהיו בני זוג רציניים והרפתקנים בשנות הארבעים של חייהם. יש קונים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק