חופשת אקסטרים: טיול לכור בצ'רנוביל

אוקראינה תציע בקרוב חופשת אקסטרים בכור בצ'רנוביל, בה יוצע לתיירים סיור בכור הגרעיני ובאזור בו אירע לפני 24 שנה האסון האקולוגי החמור ביותר של המאה ה-20. "טיולים לכור הגרעיני בהחלט יכולים להעלות בצורה משמעותית את מספר התיירים", אומרים באוקראינה. עד היום נותרו אזורים בסמוך לכור, הנגועים ברדיואקטיביות

חופשת אקסטרים בצ'רנוביל. הכור הגרעיני (AP)

חופשה בניחוח גרעיני: ממשלת אוקראינה מתכוונת להפוך את הכור הגרעיני בצ'רנוביל לאחד מאתרי התיירות המובילים במדינה - כך הודיע השבוע אנטולי פקליה, ראש אגף התיירות במשרד התרבות האוקראיני, כפי שמפורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

לתיירים יוצעו חבילות טיול לחובבי אקסטרים, שיכללו סיור בכור הגרעיני ובאזור בו אירע לפני 24 שנים מה שנחשב עד היום בעיני רבים לאסון האקולוגי החמור ביותר של המאה ה-20. "אנו רוצים לפתח את כל סוגי התיירות, לרבות טיולי אקסטרים", אמר פקליה. "טיולים לכור הגרעיני בצ'רנוביל הם בהחלט סוג כזה של תיירות".

200 אלף תושבים נאלצו לעזוב את בתיהם

"כבר היום ישנם תיירים שמתעניינים בסיור בכור הגרעיני", הוסיף פקליה. "הטיול שאנחנו נציע יכלול גם סיור של יום אחד בכור הגרעיני עצמו ובאזור האסון".

ב-26 באפריל 1986 אירע פיצוץ אדיר בכור הגרעיני הסמוך לעיר צ'רנוביל, לאחר שהטמפרטורה של ליבת הכור עלתה באופן חריג והביאה להתכת מערכת ההגנה שלו. כתוצאה מהפיצוץ התפזרו חומרים רדיואקטיביים במרחק של עשרות קילומטרים מהכור, ומעל ל-200 אלף תושבים נאלצו לעזוב את בתיהם ולהימלט מאזור האסון.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק