רכבם של קמילה וצ'ארלס הותקף בלונדון

סטודנט זועם תקף הערב את רכבם של הנסיך הבריטי וארוסתו, כשהיו בדרכם למופע תיאטרון במרכז לונדון. מבית המלוכה נמסר כי השניים לא נפגעו, אך נזק קל נגרם לנזק. מוקדם יותר אישר הפרלמנט את העלאת שכר הלימוד - למרות ההפגנות הקשות

רכבם של הנסיך צ'ארלס וקמילה הותקף הערב על ידי סטודנט בריטי זועם שהפגין נגד העלאת שכר הלימוד.

על פי ההודעה הרשמית של בית המלוכה הבריטי, קמילה וצ'ארלס היו בדרכם למופע באולם תיאטרון במרכז הבירה לונדון כשרכבם הותקף. השניים לא נפגעו בתקיפה, אך נזק קל נגרם לרכב.

עשרות אלפי מפגינים - סטודנטים ותלמידי תיכון הפגינו היום בסמוך לבניין הפרלמנט הבריטי בלונדון במחאה על כוונת הממשלה להעלות את שכר הלימוד ל-9,000 ליש"ט לשנה. במהלך ההפגנה התקיים בפרלמנט הדיון ובסופו הוחלט לאשר את ההצעה השנויה במחלוקת.

חצי מהקואליציה הצביעה נגד

הפרלמנט אישר ברוב דחוק את הצעתו של ראש הממשלה דיוויד קמרון להעלות את שכר הלימוד. 323 חברים הצביעו בעד, 302 נגד ו-21 נמנעו. כמחצית ממפלגתו של ניק קלג, החברה בקואליציה של קמרון, הצביעו נגד הצעת החוק.

בכלי תקשורת בבריטניה מדווחים על מספר פצועים משני הצדדים, ועל מעצרם של עשרות סטודנטים עד כה. המפגינים השליכו אבנים, ניפצו זכוכיות ברחוב אוקספורד והניפו שלטים בגנותו של דיוויד קמרון, אבל ראש הממשלה הודיע כי הוא נחוש להמשיך בתכנית שלו, שנועדה לקצץ את הגירעון של בריטניה ולצמצם את ההוצאות ב-19%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק