הרצח בירח הדבש: הטבעת מתהדקת סביב צווארו של החתן

בעולם כולו עוקבים בדאגה אחר הפרשה שבה נאשם מיליונר בריטי ברצח אשתו. האלמן הטרי ממתין בבית הסוהר בלונדון וממתין שיסגירו אותו לרשויות בדרום אפריקה אחרי שהמשטרה בקייפ-טאון הוכיחה שהאיש הזמין את רצח אשתו הטרייה

בני הזוג ביום החתונה (טלגראף)

הולך ומסתבך: פרשת המיליונר הבריטי שחשוד ברצח אשתו הטרייה במהלך טיול ירח הדבש המשותף ממשיכה להסעיר את הממלכה. ככל החולף הזמן נאספות עוד ועוד ראיות שקושרות את שיריין דוואני לרצח בקייפ-טאון שבדרום אפריקה.

העיתונים בבריטניה מדווחים בפרטי פרטים כיצד איש העסקים המצליח מבריסטול יצא בחודש נובמבר האחרון עם בת זוגתו לירח הדבש בדרום אפריקה, שם ארגן במהירות חבורה של פושעים כדי שירצחו את אשתו, או כמו ששיריין ניסח את זה בפני החוקרים: "להעלים אישה". על פי הדיווחים, יום לפני הרצח, הוא משך מבנק דרום אפריקני סכום של 1,000 ליש"ט , כדי לשלם לפושעים.

מחיר חיי אדם - כאלפיים דולר

השלטונות בבריטניה, שם נמצא כעת דוואני בן ה-30, יסגירו אותו לשלטונות בדרום אפריקה לאחר שחשפו את פרטי הפשע. המשטרה עצרה נהג מונית בחשד שסייע לדוואני לחסל את אשתו הטרייה בת ה-28. על פי החשד, נהג מונית היה ה"מוח" מאחורי פעולת החיסול, ופעל עם שני חשודים נוספים שביצעו את הוראותיו של דוואני.

המשטרה טוענת שגברת דוואני נורתה אחרי שנדחפה לתוך רכב והובלה לשכונות העוני של העיר. נהג המכונית סיפר למשטרה בחקירתו שהוא והבעל הרוצח החליטו כיצד לבצע את החטיפה ואת הרצח בתמורה לסכום של 1,400 ליש"ט (כאלפיים דולר בממוצע).

כמה שעות אחרי שהמשטרה הדרום אפריקנית חשפה את פרטי הרצח, דוואני נעצר בביתו שבבריסטול והועבר ללונדון הבירה, שם הוא מוחזק במעצר עד שיוסגר לדרום אפריקה. למרות כל הראיות, דוואני מכחיש את ההאשמות נגדו.