מייסד פייסבוק הכריז: "אתרום חצי מהוני לצדקה"

מארק צוקרברג בסך הכל בן 26, אבל כבר החליט שיש לו יותר מדי כסף: בצעד נדיב במיוחד הודיע כי הוא מצטרף ליוזמה של עשירי העולם ויתרום מחצית מהונו לצדקה. "למה לחכות לסוף חייך כדי לתרום, כשאפשר לראות את התוצאות בעודך בחיים?", שאל צוקרברג שצפוי להעביר סכום של כ-3.5 מילארד דולר. האם זה מה שישנה את תדמיתו?

מארק צוקרברג, ארכיון (חדשות 2)

כמו עשירים נוספים בארצות הברית, גם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג הודיע כי החליט לתרום את רוב הונו לצדקה. במחשבה ראשונה, נראה שלא חסר למיליארדר הצעיר כסף, אבל כשמסכמים את הונו, מדובר בתרומה של כ-3.5 מיליארד דולרים.

"אנשים מחכים עד סוף הקריירה שלהם לתת בחזרה. אבל למה לחכות כשאפשר לעשות כל כך הרבה?", אמר המנכ"ל בן ה-26 בהצהרה שנתן אתמול. "בדור כמו שלנו, שמשופע באנשים צעירים שזוכים להצלחה כלכלית בשלב מוקדם של חייהם, יש לרבים מאיתנו יש הזדמנות להחזיר לחברה ולראות את התרומה הזו עוד בחייהם".

יש כאלה שיגידו כי מדובר בניסיון יקר לשפר את תדמיתו בעקבות הסרט על חייו שיצא לפני כחודש לאקרנים, בו הוא מוצג כאדם שחותר למטרה מבלי להתחשב בחבריו. אבל לאור הסכום העצום שבו מדובר, נראה שאיש לא עוסק בשאלות מיותרות.

הונו של מייסד פייסבוק, נאמד בכ-6.9 מיליארד דולרים והוא אחד מ-17 המיליארדרים שהודיעו על הצטרפותם למהלך הפילנתרופי שיזם וורן באפט יחד עם ביל ומלינדה גייטס. היוזמה החלה בקיץ שעבר, אז החליטו 40 מתוך המשפחות העשירות באמריקה להצטרף ליוזמה ולהתחייב לתת יותר ממחצית הונם לצדקה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק