רוצח ישראלי נעצר במקסיקו

אזרח ישראלי-מקסיקני שנמלט לישראל לאחר שהוא וכנופייתו רצחו איש עסקים וביתרו את גופתו, נלכד השבוע במקסיקו. מקרה הרצח הפך לסמל הפשיעה במדינה. אמו של הנרצח מסיימת חמש שנים של מרדף, של הטרדות ואיומים

הצגת דובין לתקשורת (לה - ג'ורנדה - מקסיקו)

המשטרה המקסיקנית מחפשת באזור הבירה את שאריות גופתו של הוגו אלברטו ואלאס, איש עסקים שנחטף ונעלם ב-2005, והפך לסמל הפשיעה המסוכנת והמאיימת במדינה. החיפוש החל אחרי מעצרו של חאקובו (יעקב) טאגל דובין, אזרח ישראלי-מקסיקני, שעל פי הדיווח, ברח לישראל בקיץ 2005, אחרי שרצח וביתר את גופתו של ואלאס.

המשטרה הציגה קלטת בה דובין מודה שחטף ורצח את איש העסקים בן ה-36 ב-11 ביולי 2005. בחקירה חשפה המשטרה כי ואלאס נחטף על ידי דובין וחבורתו אחרי שהוזמן לסגור עסקה עם אביו של הרוצח.

משפחתו של דובין שכרה רקדנית שפיתתה את איש העסקים הצעיר, היא הובילה אותו לידי הכנופיה שבראשה עמדה דמות ידועה לשמצה, קצין המשטרה לשעבר סיזר פריירה. אחרי שנחטף הכנופיה דרשה יותר ממיליון פזו מקסיקנים. אבל הכסף לא הגיע ואנשי הכנופיה החלו לאבד סבלנות: "סיזר טיפס עליו, כיוון לראשו את האקדח, שני חברים נוספים זרקו את ואלאס על מזרן ואז סיזר החל לפרוק עליו את הזעם", אמר דובין בחקירתו והוסיף: "סיזר הכה אותו, ואלאס חטף התקף לב, זמן קצר אחר כך - הוא מת".

החשוד מוסיף ומספר שחברי הכנופיה החליטו לנסר את הגופה לחלקים במסור חשמלי ולהשליך את חלקי הגופה לתעלה.

המשטרה מציגה את פניו של הפשע

אחרי המקרה, דובין ברח לישראל שלא חתומה על הסכם הסגרה עם מקסיקו. אבל הרצח לא ירד מהכותרות, במיוחד אחרי שאמו של ואלאס, מירנדה, נאבקה כדי לחשוף את האמת בכל כוחה. היא החליטה להפוך את המקרה לאירוע הדגל שמציג את הפשע ואת אזלת ידה של המשטרה וטענה שרוצחי בנה מנהלים קשרים עם המשטרה וכך הם הצליחו לברוח מעונש.

המאבק היה קשה ומתיש - היא נאלצה להתמודד עם איומים ואפילו עם ניסיון התנקשות, אבל מירנדה בת ה-60 אלא נשברה והמשיכה לנהל את המאבק בפשיעה, במשטרה המושחתת.

בשבת האחרונה זה קרה - השוטרים הצליחו לשים את ידם על דובין, שמיד ניסה לשחד גם אותם אך נתקל בסירוב. כעבור מספר שעות הוא מצא עצמו במרכזה של מסיבת עיתונאים שהועברה בכל רשתות הטלוויזיה המקסיקניות, בה השוטרים חשפו את פרטי הרצח וטענו שדובין קשור לעוד מקרי חטיפה, סחר בסמים, סחיטה ועוד.

למרות החשיפה, מירנדה אומרת שהיא עדיין לא שקטה - היא רוצה שהמשטרה תמצא את חלקי גופתו של בנה. הפרשה הזו חושפת את ממדי הפשיעה במדינה, עשרות אלפי אנשים נחטפים במקסיקו בכל שנה בעבור כופר וברוני הסמים עושים ברחובות המדינה כמעט כל מה שהם רוצים, לעיתים מתחת לעיניה של המשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק