תומכי ויקיליקס הפילו את אתרי ויזה ומאסטרקארד

חסימת אשראי: האקרים שתומכים באתר ההדלפות ויקיליקס החליטו שההחלטה של שתי חברות האשראי הגדולות, ויזה ומאסטרקארד, להפסיק לאפשר תרומות לאתר דרכן היא מוגזמת. לאורך היממה האחרונה, האתרים הבינלאומיים של שתי ענקיות האשראי קורסים וחוזרים לסירוגין. בחברה מרגיעים: אין סכנה לפרטי האשראי של הלקוחות

תומכי ויקיליקס הפילו את ויזה (חדשות 2)

תומכי ויקיליקס שיתקו הלילה את אתרי האינטרנט הבינלאומיים של חברות האשראי ויזה ומאסטרכארד. התקיפה הממוחשבת הגיעה ככל הנראה כתגובה על החלטת שתי ענקיות האשראי להפסיק לאפשר תרומות לאתר ההדלפות הידוע לשמצה באמצעות הכרטיסים שלהם.

באתרים הראשיים של שתי החברות, היו בעיות התחברות אתמול לאורך כל היום והבוקר לא ניתן היה לגלוש לאתרים. מחברות האשראי עצמן נמסר כי אין כל סכנה למידע המאוחסן בשרתי החברה, כלומר, למספרי כרטיסי האשראי של הלקוחות. אולם, אין ספק שמדובר בנזק תדמיתי של ממש, במיוחד לאלו הרגילים לבצע פעולות שונות בכרטיסי האשראי שלהם דרך אתרי האינטרנט.

תומכי ויקיליקס הצהירו בעת האחרונה כי בכוונתם לפגוע באתרים הנחשבים "עוינים" את האתר. מרגע ששתי חברות האשראי החליטו שלא יעבדו יותר תרומות המועברות לאתר ההדלפות דרכן, הן למעשה ציירו לעצמן מטרה על הגב.

אתרי חברות האשראי טרם שבו לפעילות מלאה. סביר להניח כי קבוצות ההאקרים השונות אשר פועלות כנגדם, ימשיכו לתקוף את אתרי ענקיות האשראי לאורך היום, אולי אפילו לאורך כמה ימים, במטרה לגרום להן לבטל את החלטתן.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק