טרנד ביפן: תחפושת חייל נאצי

ארגון יהודי מלוס אנג'לס שלח לאחרונה מכתב חריף לרשת חנויות ביפן לאחר שהתגלה כי במקום מוצעות למכירה תחפושות של חייל נאצי. התחפושת כוללת ג'קט שחור וסרט עם צלב קרס. מדוברות החברה נמסר: "מכירת התחפושת היתה בדיחה"

תחפשות הנאצי שהוסרה מהמדפים (חדשות 2)

רשת חנויות גדולה ביפן הודיעה היום במפתיע כי תסיר ממדפיה תחפושת של חייל נאצי. ההודעה הגיעה לאחר ביקורת חריפה שהעבירו ארגונים יהודיים מארצות הברית על המוצר השנוי במחלוקת.

התחפושת הנאצית שהוצעה למכירה למשך תקופה כללה ג'קט שחור ועליו סרט אדום עם ציור צלב קרס. על אריזת התחפושת מוצג איור של אדם המזכיר את דמותו של אדולף היטלר, כשלצידו כיתוב ביפנית "הייל היטלר".

מכירה של התחפושת שנמצאה על מדפי שתי חנויות לפחות בטוקיו, עמד תאמינו או לא, על לא פחות מ-60 דולר. יצרן התחפושות שעמד מאחורי התחפושת הנאצית ומוכר אותה כבר שבע שנים מסר כי מעולם לא נתקל בתלונה בעקבותיה.

"התחפושת היתה בדיחה"

מה שהביא לשינוי במגמה היה מכתב מארגון זכויות של יהודים בלוס אנג'לס שדרש מהחנות להסיר מייד את תחפושת הנאצי מהמדפים. במכתב צוין כי "מיליוני יהודים ועמים נוספים נרצחו על ידי הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה וכי צלב הקרס הוא 'סמל שנאה'".

דובר רשת החנויות מסר כי הם אוספים כרגע את התחפושות ולא יציעו אותם יותר למכירה. בנוסף הוא מסר כי לא ידוע בדיוק כמה תחפושות כאלו נמכרו עד כה. "מכירת התחפושת היתה בדיחה, ומשהו שמזוהה על ידי רוב האנשים", ניסו בחנות להסביר את הסיבה למכירת התחפושת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק