צפו: כך הותקנה מצלמת "העין השלישית" בראש האמן

"העין השלישית", הוא שמו של הפרויקט האמנותי של וואפה בילאל, אמן מעירק שהחליט להשתיל מצלמה בראשו כדי לתעד את כל מה שעיניו לא מצליחות לראות. הוא מבטיח לשדר תמונה אחת בכל דקה שתתעד את חייו: בעבודה, במקלחת, וגם כשהוא לא לבד במיטה. צפו בניתוח שהעניק לו את ה"עין השלישית"

מי שמביט בי מאחור: לכאורה מדובר באמנות, אבל הפרויקט של המרצה הזה הגשים את חלומו של כל מורה עלי אדמות - סוף סוף, יש לו עיניים גם בגב. פרופסור וואפה בילאל עבר ניתוח בו הותקנה מצלמה דיגיטלית זעירה באחורי הגולגולת שלו, בשם האמנות.

הוא מבטיח לשדר תמונה אחת בכל דקה במשך שנה שלמה, שיתעדו את חייו. בזכות עמידותה של המצלמה במים, הוא מבטיח לתעד את עצמו גם במקלחת, ולחשוף רגעים אינטימיים נוספים, כמו רגעים מחדר המיטות.

הוא עבר ניתוח מיוחד שבו הותקנה פלטת טיטניום בחלק האחורי של ראשו, שאליו נצמדת המצלמה בעזרת מגנט. הבעיה מתעוררת כשהוא צריך לנתק את המצלמה מהראש, הליך שגורם לכאב בעור הקרפקת שלו.

אבל כל זה לא מונע ממנו להשלים את הפרויקט השאפתני שיוצג במוזיאון הערבי לאמנות בקטאר. בימים כתיקונם בילאל מלמד בבית הספר לאמנות של אוניברסיטת ניו יורק, והוא מוכר בזכות יצירות האמנות האינטראקטיביות שלו.

"העין השלישית" (the 3rd I), היא אחת מ-23 יצירות אמנות מודרנית שיוצגו בפתיחת המוזיאון בסוף החודש. "אני מתנהל בחיי בדיוק כפי שעשיתי לפני ההליך. זה יעלה שאלות חברתיות, אסתטיות, טכנולוגית ואמנותיות חשובות", סיפר בילאל, יליד עירק.

הוא הוסיף, "העין השלישית נבנית על גופי העבודה האחרים שלי, שילוב בין אמנות הבמה, אמנות גוף ואמנות דיגיטלית, וצילום". את הניתוח הוא ערך לצלילי שירו המוכר של הזמר מייקל ג'קסון "מישהו מביט בי" (somebody watching me), ונראה שזה אומר הכל.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק